Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.12
2014
1209

Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne

Możemy narzekać, że Boże Narodzenie stało się świętem komercji, tandetnych dekoracji i atakującej nas z każdej strony piosenki „Last Christmas”, która stała się niemal międzynarodowym wigilijnym hymnem. Ma to w sobie jednak specyficzny urok, któremu co roku wszyscy bez wyjątku ulegamy. Każdy z nas odwraca się na widok bogato zdobionych choinek, wesołych Mikołajów i radosnych bałwanków. Również w swoich domach staramy się urządzić małe, świąteczne królestwo.

 

Choinka

Choć ubieranie choinki wydaje się jedną z najbardziej utrwalonych świątecznych tradycji, zwyczaj ten pojawił się w Polsce dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Początkowo przyjął się tylko w miastach, na wsiach ludzie stroili jedynie uciętą gałąź drzewa iglastego podwieszoną pod sufitem. Dekoracje choinki posiadały wymiar symboliczny: łańcuchy miały wzmacniać rodzinne więzy, światełka bronić przed złem i ciemnością, a dzwoneczki oznaczały dobrą nowinę i radość. Współcześnie ubieranie choinki nie ma już tak symbolicznego znaczenia. Do jej udekorowania wybieramy kolorowe bombki, radosne ludziki, ceramiczne aniołki. Wielu ludzi ze względów praktycznych decyduje się na sztuczne drzewko, które eliminuje problem suchego igliwia pokrywającego podłogi naszego mieszkania. Wiele sklepów organizuje przedświąteczne promocje na sztuczne choinki, w atrakcyjnej cenie kupimy je w sklepach takich jak POLOmarket, Castorama, PSB Mrówka, OBI i Carrefour. W zależności od wymiarów i rodzaju drzewka, ceny wahają się od 12,99zł za choinkę o wysokości 45cm do 349 zł za drzewko liczące 250cm. Dla wielbicieli nieporównywalnego z niczym zapachu żywej choinki sklepy również przewidują ciekawe promocje, w OBI już od 16,99zł kupimy wytrzymałe gatunki jodły i świerku, dzięki którym nasz dom przez długi czas będzie zachwycał magicznym, świątecznym klimatem.
 

Bombki i inne dekoracje

Świąteczny wystrój naszego domu już dawno przestał się ograniczać jedynie do pięknie ubranej choinki. Bombki, dzwonki, aniołki, bałwany i poczciwych Mikołajów wieszamy i ustawiamy w każdym zakątku mieszkania. Ciekawe promocje na bożonarodzeniowe dekoracje znajdziemy w niemal każdym markecie. Po bombki możemy udać się nawet do sklepów takich jak Tesco, Selgros czy Rossmann. Opakowanie sześciu plastikowych, kolorowych bombek kupimy w Carrefourze już od 2,99zł! Oryginalne i nietuzinkowe dekoracje w atrakcyjnych cenach kupimy również w skandynawskim sklepie Tiger. Za 25 zł kupimy na przykład urocze lampki składające się z czerwonych i białych serduszek.

Dekoracje zewnętrzne

Zauroczeni amerykańskimi filmami, coraz bardziej dbamy także o efektowne udekorowanie ogrodu i balkonu. Castorama oferuje bogaty wybór wytrzymałych lampek zewnętrznych w różnych kolorach już od 14,98 zł. W sklepach Praktiker za 79,99zł kupimy natomiast uroczego podświetlanego renifera z saniami, który doda sporo wdzięku naszemu ogrodowi. Zaszaleć możemy również w OBI, gdzie znajdziemy duże świecące bałwanki (już od 119zł!) i zieloną migoczącą choinkę. Sąsiedzi będą zazdrośni!

Święta to czas, w którym w końcu możemy odpocząć od codziennej gonitwy obowiązków, nieustannie czyhających na nas terminów i spędzić kilka magicznych dni w towarzystwie najbliższych. Jest to również okres, w którym mamy szanse dać wyobraźni szerokie pole do popisu i zaszaleć z bożonarodzeniowym wystrojem mieszkania. Taka okazja trafia się tylko raz w roku!

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie