Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.12
2014
1209

Auto gotowe na zimę

Auto gotowe na zimę

Zbliża się zima, a wraz z nią rozpoczyna się okres świąteczny, czas spotkań rodzinnych i wypadów w góry. Jednak zanim ruszymy odwiedzić najbliższych lub poszusować na stoku, nie zapomnijmy o przygotowaniu naszego auta do trudnych warunków drogowych i atmosferycznych. Aby nadchodzące święta były nie tylko radosne, ale również bezpieczne.

 

Postaw na podstawy

Co zrobić, by kompleksowo przygotować samochód na sezon zimowy? Przede wszystkim zadbajmy o podstawy – odstawmy samochód na przegląd, wymieńmy opony letnie na zimowe, sprawdźmy stan koła zapasowego. Na stronie internetowej Feu Vert dostępna jest ogromna oferta opon (już od 133zł za oponę). Natomiast za pośrednictwem strony Norauto.pl już teraz możemy umówić się on-line na montaż opon zimowych. Poza tym, pamiętajmy o akumulatorze i sprawdzeniu rozruchu auta. Zimą zużywamy więcej prądu i oświetlenia, a w niskich temperaturach akumulator szybko traci swoja sprawność. Dlatego sprawdzenie stanu akumulatora i zaopatrzenie się w przewody rozruchowe jest kluczowe, jeśli chcemy bezpiecznie ruszyć w podróż autem.

Zima to przede wszystkim śnieg utrudniający widoczność, oblodzone, śliskie drogi i zamarznięte zamki. Dlatego niezwykle ważne jest posiadanie zapasowych żarówek samochodowych w czasie zimy, sprawnych wycieraczek oraz zimowego płynu do spryskiwaczy. Ponadto, jeśli wybieramy się w góry, poza oponami letnimi, powinniśmy obowiązkowo zaopatrzyć samochód w łańcuchy śnieżne. Nie zapomnijmy też o zaczepie do holowania, który może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie zarówno nam, jak i innymi kierowcom na drodze. 

Pamiętaj o niezbędnych akcesoriach

Dodatkowe wyposażenie jest tak samo ważne. Niezbędne akcesoria to na pewno odmrażacz do szyb i zamków, miotełka do usuwania śniegu oraz skrobaczka do lodu. Przydatna może okazać się również podręczna saperka, linka holownicza i latarka. Pamiętajmy też o podręcznej łopacie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trafimy na nieodśnieżoną trasę i zaspy. Dobrze jest też przygotować się na każdą sytuację i mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy wraz z ładowarką samochodową, ciepły koc, odzież i przekąski. Całe zimowe wyposażenie samochodowe wraz z akcesoriami znajdziemy w sklepach Feu Vert i Norauto. Warto jest być na bieżąco z ofertą tych sklepów i aktualnymi gazetkami promocyjnymi.

Pamiętajmy, aby czas świąt i ferii zimowych był nie tylko radosny, ale również bezpieczny. Szczególnie na drogach.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie