Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.10
2014
1209

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

W niedzielę 4 października przypada doroczne ogólnoświatowe święto zwierząt. Obchody tego dnia mają na celu wzrost świadomości praw braci mniejszych. W świętowanie oprócz organizacji ekologicznych i non-profit włączają się też duże sieci sklepowe.

 

Patronem – św. Franciszek


4 października został wybrany nieprzypadkowo. Jest to także dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święty głosił braterstwo wszystkich mieszkańców Ziemi i wyrzekł się wszelkiej dominacji człowieka nad innymi stworzeniami. 4 października został oficjalnie uznany jako Światowy Dzień Zwierząt w 1931 r. na konwencji we Florencji. Jednocześnie ta data rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W Polsce obchody tego dnia zostały po raz pierwszy zorganizowane w 1993r.


Pomagać każdy może


W trakcie Światowego Dnia i Tygodnia Zwierząt organizowane są wydarzenia i imprezy, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na problem pokrzywdzonych przez los i innych ludzi zwierząt oraz wskazanie sposobów pomocy czworonożnym pensjonariuszom schronisk. Jednym z nich jest dostarczanie produktów pierwszej potrzeby na zbliżającą się zimę do azylów dla zwierząt. Są to m.in. koce, pościel, karma. W tym względzie wiodące sieci marketów postanowiły się włączyć w pomoc i przygotowały atrakcyjne promocje. Obniżki na karmy suche i mokre, tak dla psów, jak i kotów oraz innych milusińskich można znaleźć m.in. w Carrefourze i Tesco.


Prezent dla pupila


 Ci z nas, którzy są szczęśliwymi posiadaczami futrzanego przyjaciela mogą wykorzystać Światowy Dzień Zwierząt do rozpieszczenia swojego zwierzaka. Sieci Biedronka i POLOmarket proponują, oprócz przekąsek, serię atrakcyjnych zabawek i akcesoriów dla zwierząt, m.in. drapaki, domki, legowiska, transportery, poidełka. Ci zaś, którzy jeszcze nie mają podopiecznych – może warto się zastanowić nad adopcją? Dla bezdomnego zwierzaka znającego tylko schronisko byłby to najlepszy prezent w dniu jego święta.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie