Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.10
2014
1209

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

W niedzielę 4 października przypada doroczne ogólnoświatowe święto zwierząt. Obchody tego dnia mają na celu wzrost świadomości praw braci mniejszych. W świętowanie oprócz organizacji ekologicznych i non-profit włączają się też duże sieci sklepowe.

 

Patronem – św. Franciszek


4 października został wybrany nieprzypadkowo. Jest to także dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święty głosił braterstwo wszystkich mieszkańców Ziemi i wyrzekł się wszelkiej dominacji człowieka nad innymi stworzeniami. 4 października został oficjalnie uznany jako Światowy Dzień Zwierząt w 1931 r. na konwencji we Florencji. Jednocześnie ta data rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W Polsce obchody tego dnia zostały po raz pierwszy zorganizowane w 1993r.


Pomagać każdy może


W trakcie Światowego Dnia i Tygodnia Zwierząt organizowane są wydarzenia i imprezy, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na problem pokrzywdzonych przez los i innych ludzi zwierząt oraz wskazanie sposobów pomocy czworonożnym pensjonariuszom schronisk. Jednym z nich jest dostarczanie produktów pierwszej potrzeby na zbliżającą się zimę do azylów dla zwierząt. Są to m.in. koce, pościel, karma. W tym względzie wiodące sieci marketów postanowiły się włączyć w pomoc i przygotowały atrakcyjne promocje. Obniżki na karmy suche i mokre, tak dla psów, jak i kotów oraz innych milusińskich można znaleźć m.in. w Carrefourze i Tesco.


Prezent dla pupila


 Ci z nas, którzy są szczęśliwymi posiadaczami futrzanego przyjaciela mogą wykorzystać Światowy Dzień Zwierząt do rozpieszczenia swojego zwierzaka. Sieci Biedronka i POLOmarket proponują, oprócz przekąsek, serię atrakcyjnych zabawek i akcesoriów dla zwierząt, m.in. drapaki, domki, legowiska, transportery, poidełka. Ci zaś, którzy jeszcze nie mają podopiecznych – może warto się zastanowić nad adopcją? Dla bezdomnego zwierzaka znającego tylko schronisko byłby to najlepszy prezent w dniu jego święta.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie