Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2014
1209

Kosmetyki do opalania – jak chronić skórę przed słońcem?

Kosmetyki do opalania – jak chronić skórę przed słońcem?

Mamy lato, zakładamy na siebie lekkie ubrania, odkrywając część naszej skóry. Jeszcze bladzi, w oczekiwaniu na złapanie wakacyjnej opalenizny, zastanawiamy się jak chronić naszą cerę przed mocnymi promieniami słońca.

Powszechnie wiadomo, że opalanie nie jest zdrowe dla naszej skóry, ale żadna kobieta, a czasem i mężczyzna, nie wyobraża sobie wakacji bez letniej opalenizny. Trzeba stosować się do kilku zasad, aby nie zaszkodzić sobie i swojej rodzinie. Konieczne  jest zabranie ze sobą odpowiednich filtrów, kremów, przyśpieszaczy do opalania, czy balsamów. Warto pamiętać o tym, że im większy filtr, tym lepsza ochrona. Jesteśmy w trakcie posezonowych wyprzedaży, dlatego warto zajrzeć na strony internetowe Super-pharm, Rossmanna, Hebe czy AVONu i  poszukać produktów najbardziej nas interesujących. Jednym z najchętniej kupowanych produktów przyspieszających opalanie jest Masło Kakaowe Ziaja w sprayu. Polecany szczególnie przed opalaniem, także w solarium, bez ograniczeń wiekowych oraz Mariza, Active Sun, olejek przyspieszający opalanie. 


Opalanie bez słońca

Niektórzy, a szczególnie ci, którzy nie lubią wysokich temperatur, biernego leżenia na plaży lub ci, którzy po prostu nie mogą przebywać na słońcu ze względu na problemy skórne, korzystają z innych sposobów na zabarwienie swojego ciała. Najczęściej te osoby udają się do solarium. Niestety nie jest to metoda polecana przez dermatologów. Jako podstawowe zagrożenie podają oni raka skóry. Mówią o tym, że kosmetyki stosowane w solarium nie zabezpieczają przez chorobą, a jedynie dobrze natłuszczają skórę, nadają jej sprężystość, co zapobiega pojawianiu się wczesnych zmarszczek i przyśpieszają proces opalania. Ponadto psychologowie podają, że solarium uzależnia. Innym sposobem, nie aż tak ryzykownym, jest stosowanie przyśpieszaczy do opalania. Internautki polecają Ziaję, Dax Cosmetics oraz Kolastynę. Wystarczy przez wyznaczony sobie czas smarować skórę wybranym produktem, aż do zadowalającego nas wyniku. Trzeba pamiętać, by robić to równomiernie, by nasza opalenizna wyglądała naturalnie.

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, czy po wizycie w solarium, czy po zabiegu w promieniach słonecznych, że nasza skóra potrzebuje nawilżenia oraz ukojenia. Kosmetyki zawierające pantenol, alantoiny i aloes złagodzą podrażnienia oraz przyniosą natychmiastową ulgę. Mogą to być kosmetyki Uriage, Lirene czy Ziaja. Warto pamiętać również o tym, by pić dużo wody, żeby organizm był ciągle nawodniony i poprawie funkcjonował.


I trochę natury…

Oczywiście jedzenie marchewki z dużą ilością β-karotenu również nadaje ładny, brązowy koloryt naszej skórze. Ponadto pomidory oraz witaminy z grupy B, jak i smarowanie się przez dłuższy czas oliwą z oliwek pomogą w naturalnym opalaniu. Co prawda, skóra w tym czasie nie pachnie najładniej, ale warto się przemęczyć, by później był efekt.

 

Co oprócz kosmetyków, by się chronić?

Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednią porę na opalanie. W południe jesteśmy narażeni na najmocniejsze promieniowanie UV, dlatego powinniśmy robić to najlepiej do godziny 12:00 i po 17:00. Czas pomiędzy można przeznaczyć na bieganie, spacer po plaży, czy czytanie książek kupionych w Empiku. Kolejnym istotnym punktem są okulary przeciwsłoneczne.  Koniecznie trzeba pamiętać o ochronie swoich oczu. Najlepsze okulary to takie, które posiadają filtr co najmniej 100UV. Szczególnie ważny na plaży  jest również kolor szkieł. Brązowe i niebieskie pochłaniają najwięcej promieni słonecznych. W jasnych oczy będą narażone na większe uszkodzenia. Okulary przeciwsłoneczne nie powinny uciskać oraz być dobrze dopasowane. Warto zapytać o poradę specjalistów w salonach Vision Express.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie