Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.05
2014
1209

Płatności Mobilne

Płatności Mobilne

Rozwój technologii wkracza w coraz to nowe regiony - nie jest więc dziwne że cicha rewolucja zachodzi także w płatnościach. Jeszcze do niedawna wyjście z domu bez pieniędzy powodowało dość spore utrudnienia, a telefon komórkowy służył wyłącznie do rozmów i wysyłania SMS. Popularyzacja kart płatniczych trochę zmieniła sytuacje, ale prawdziwa jakościowa zmiana dopiero przed nami.


Płatności mobilne to coraz popularniejsza forma. Może nie jest jeszcze tak rozpowszechniona jak karty płatnicze, ale stale zdobywa nowych zwolenników i jej przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Już niedługo jedyną rzeczą, jaka będzie nam na co dzień potrzebna stanie się smartfon wyposażony w zestaw ułatwiających nam życie aplikacji. 

Jak to działa?

Istnieje dużo systemów płatności przy pomocy telefonów komórkowych. Różne rozwiązana proponowane są zarówno przez banki, jak i przez operatorów sieci komórkowych, chcących wzbogacić swoją ofertę o atrakcyjne usługi. Na przykład Biedronka (która umożliwiła płatności przy użyciu telefonów komórkowych w październiku 2013 r) udostępnia aplikację, za pomocą której przy użyciu specjalnie wygenerowanego kodu QR możemy zapłacić za zakupy. 


Trochę inaczej wygląda to na przykład w PKO - aplikacja generuję 6-cyfrowy kod, który następnie wprowadzasz do terminalu podobnie jak kod PIN. Niektóre banki oferują zintegrowanie karty SIM z chipem na karcie. Wtedy telefon działa jak tradycyjna karta zbliżeniowa. 

W czym płatności mobilne są lepsze od karty?

Tak jak karta płatnicza w dużej mierze zastąpiła w powszednim użyciu gotówkę, tak samo m-płatności mogą wyprzeć karty. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim większa funkcjonalność płatności w telefonii. Za pomocą odpowiedniej aplikacji oferowanej przez bank, możemy za jednym zamachem zapłacić za zakupy, sprawdzić stan konta i przejrzeć historię zakupów. Zapomnijmy więc o nieporęcznym kawałku plastiku, który tylko zawadza nam w portfelu. Możliwości jakie otwierają przed płatnościami nowoczesne smartfony są praktycznie nieograniczone. Dzięki funkcji geolokalizacji moglibyśmy na przykład dowiedzieć się, gdzie znajduję się najbliższy sklep, bankomat. Telefon mógłby też zapamiętywać nasze nawyki zakupowe i w odpowiednim momencie przypominać o koniecznych nabytkach. Niektóre aplikacje już teraz posiadają funkcję przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami w sposób równie prosty jak płacenie kartą zbliżeniową. A rozwój smartfonów, doprowadzi do opracowania wielu innych przydatnych zastosowań tej technologii.        

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie