Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.05
2014
1209

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Dyskonty i supermarkety wyrastają na polskim rynku jak grzyby po deszczu i starają się pozyskiwać klientów na różne sposoby. Okazuje się jednak, że coraz częściej wybieramy zakupy w niewielkich osiedlowych sklepikach.

Co trzeci Polak deklaruje, że najczęściej odwiedza sklepy, znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania, takie jak np. Odido. Aż 44% respondentów podaje bliską odległość od domu jako najważniejszy czynnik przy wyborze sklepu. Dużą przewagą osiedlowych sklepików nad innymi formatami jest również dobór odpowiedniego asortymentu oraz konkurencyjne ceny.

W stronę klienta

Osiedlowe sklepy są bardzo blisko swoich klientów, mogą więc odpowiadać na ich codzienne potrzeby. Oferta produktów może być na bieżąco dopasowywana do najpopularniejszych zapytań odwiedzających, którzy często znani są sprzedawcom z imienia i nazwiska.

Osiedlowe sklepiki przyciągają klientów również większym komfortem zakupów – nie ma tu mowy o kilkunastometrowych kolejkach, godzinach spędzonych pomiędzy półkami czy przepychaniu się przez tłumy ludzi, z wyładowanymi do granic możliwości koszykami. Zakupy są szybkie, sprawne i… tanie. Kupujemy bowiem mniej i rozsądniej, ograniczając się tylko do produktów, których faktycznie na co dzień potrzebujemy, a w dodatku wiele sklepów osiedlowych coraz częściej oferuje ceny konkurencyjne do supermarketów .
 

Niezachwiana pozycja

Wydawać się może, że osiedlowe sklepy zostaną wyparte przez dyskonty i supermarkety. Tymczasem sklepiki te, zrzeszone pod jedną siecią w ramach franczyzy, mogą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez spójną politykę cenową, szkolenia z zakresu obsługi klienta czy jednolity layout, budujący przywiązanie do marki. Przykładem sieci franczyzowej jest Odido, zrzeszające od 2011 roku 2000 osiedloweych sklepów spożywczych na terenie całej Polski.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Odido, osiedlowe, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie