Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.05
2014
1209

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Dyskonty i supermarkety wyrastają na polskim rynku jak grzyby po deszczu i starają się pozyskiwać klientów na różne sposoby. Okazuje się jednak, że coraz częściej wybieramy zakupy w niewielkich osiedlowych sklepikach.

Co trzeci Polak deklaruje, że najczęściej odwiedza sklepy, znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania, takie jak np. Odido. Aż 44% respondentów podaje bliską odległość od domu jako najważniejszy czynnik przy wyborze sklepu. Dużą przewagą osiedlowych sklepików nad innymi formatami jest również dobór odpowiedniego asortymentu oraz konkurencyjne ceny.

W stronę klienta

Osiedlowe sklepy są bardzo blisko swoich klientów, mogą więc odpowiadać na ich codzienne potrzeby. Oferta produktów może być na bieżąco dopasowywana do najpopularniejszych zapytań odwiedzających, którzy często znani są sprzedawcom z imienia i nazwiska.

Osiedlowe sklepiki przyciągają klientów również większym komfortem zakupów – nie ma tu mowy o kilkunastometrowych kolejkach, godzinach spędzonych pomiędzy półkami czy przepychaniu się przez tłumy ludzi, z wyładowanymi do granic możliwości koszykami. Zakupy są szybkie, sprawne i… tanie. Kupujemy bowiem mniej i rozsądniej, ograniczając się tylko do produktów, których faktycznie na co dzień potrzebujemy, a w dodatku wiele sklepów osiedlowych coraz częściej oferuje ceny konkurencyjne do supermarketów .
 

Niezachwiana pozycja

Wydawać się może, że osiedlowe sklepy zostaną wyparte przez dyskonty i supermarkety. Tymczasem sklepiki te, zrzeszone pod jedną siecią w ramach franczyzy, mogą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez spójną politykę cenową, szkolenia z zakresu obsługi klienta czy jednolity layout, budujący przywiązanie do marki. Przykładem sieci franczyzowej jest Odido, zrzeszające od 2011 roku 2000 osiedloweych sklepów spożywczych na terenie całej Polski.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Odido, osiedlowe, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie