Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.05
2014
1209

Wiosna na sportowo

Wiosna na sportowo

Emocje po zimowych szaleństwach zdążyły już opaść, a do naszej codzienności zakradło się powoli wiosenne rozleniwienie? A może święta, a niedługo potem majówka, zostawiły po sobie mało przyjemną pamiątkę w postaci kilku nadprogramowych kilogramów? Póki co aura nie zachęca nas do aktywności na świeżym powietrzu, ale nie dajmy się zaskoczyć pięknej pogodzie i przygotujmy się już dziś na jej powrót!


Na rower!

 
 

Rower – to słowo dla wielu jest synonimem wiosny. Nie ma lepszego sposobu na odzyskanie kondycji, poznanie okolicy, poruszanie się po zakorkowanym mieście, czy pozbycie się tłuszczyku niż to wspaniałe urządzenie na dwóch kółkach.  Rower jednak niejedno ma imię. Istnieje kilka podstawowych rodzajów – MTB (czyli popularny „góral”), trekkingowy (dostosowany do długich tras, oferujący wyższy komfort jazdy, nie nadający się jednak tak jak góral do jazdy w bardzo trudnym terenie), szosowy (typowo sportowy, do jazdy tylko po twardej nawierzchni – odpowiedni do miasta, albo do dłuższych tras wyasfaltowaną drogą :) ).

Istnieje jeszcze rower typowo miejski – stylowa holenderka, obowiązkowo z koszykiem na drobne zakupy:) Zanim więc zdecydujem się na zakup własnych dwóch kółek, zastanówmy się dobrze do czego będą nam one służyły i w jakich warunkach będziemy ich używali. Warto poświęcić na to więcej czasu i na przykład przejść się do sklepu, gdzie otrzymamy fachową poradę.  Duży wybór rowerów znajdziemy między innymi w Selgrosie

A może coś innego? 

 

 

Oczywiście kolarstwo to nie jedyna forma aktywności. Jeśli znudziło nas już intensywne pedałowanie może warto spróbować czegoś innego? Na przykład rolki. Wydaję Ci się że to sport nie dla Ciebie? Nic bardziej mylnego! Rolki to sport dla każdego i w każdym wieku. 

Opanowanie podstawowych technik jazdy nie zajmie Ci dużo czasu, a radość jaką daję wspólny wypad na rolki, wynagrodzi wszelkietrudy. Jest to idealny środek transportu po mieście. A jeśli wolisz poszaleć to rolki mogą dostarczyć wielu wrażeń - jazda na rampach, slalomy czy nawet hokej na rolkach to tylko nie

które z możliwości.Inną ciekawą formą aktywności jest deskorolka - niech nie wydaję Ci się że to rozrywka zarezerwowana tylko dla nastolatków. Jest to ostatnio całkiem modna forma rekreacji, zdobywająca coraz więcej zwolenników. Szczególnie jej odmiana zwana longboardem, w odróżnieniu od tradycyjnej deskorolki jest ona znacznie dłuższa i stabilniejsza. Nadaję się podobnie jak rolki do wszystkiego. Zarówno do spokojnej jazdy, jak i do bardziej ekstremalnych wyczynów. Zarówno rolki jak i deskorolki znajdziemy m.in. w Selgrosie i Leclercu. Obie te formy aktywności poza samą rekreacją oferują cos znacznie cenniejszego. Wokół każdej z nich budowana jest społeczność, jazda na rolkach czy deskorolce to szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi. W wielu miastach organizowane są eventy takie jak wieczorne przejazdy ulicami, które na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń :).    

W ogrodzie ? 


A jeśli wolisz spędzać czas nie ruszając się poza własny ogródek, to może badminton? Wszyscy znamy i lubimy ten sport. Dwie rakietki lotka i dużo zabawy. Można też spróbować speed badmintona – wariacji na temat klasycznej wersji, oferującej szybszą rozgrywkę i większe emocje. Możemy też spróbować krykieta, czy ogrodowej wersji rzutek. Wszystko co potrzebne do tych sportów znajdziemy w ofercie Tchibo.

Bez względu na to jednak jaki sport postanowimy uprawiać należ przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Odpowiednio dobrane ochraniacze to podstawa. W przypadku roweru ważne jest także oświetlenie, bez którego wręcz nie możemy poruszać się po mieście. Zanim wsiądziemy na rower, czy założymy rolki upewnijmy się że jesteśmy odpowiednio przygotowani. Akcesoria i ochraniacze możemy kupić w sklepie GoSport czy Leclercu. Tak przygotowani możemy ze spokojem wyruszyć w drogę i cieszyć się piękną aurą. 


  

Kategorie: Poradnik
Tagi: badminton, czas wolny, rekreacja, rolki, rower, Sport, Selgros

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie