Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.04
2014
1209

Domowe wypieki

Domowe wypieki

Masz ochotę „coś” zjeść, ale nie wiesz co? A może masz ochotę pobawić się w perfekcyjną Panią (albo Pana) domu? Użyj wyobraźni i zacznij piec!

Domowe wypieki są doskonałym rozwiązaniem na zdrowe słodycze w domu, a jednocześnie wzbudzają naszą kreatywność i skutecznie odprężają. Piecznie ciasta, zapach unoszący się w domu i wspólne rozkoszowanie się wyrobem jest powrotem do czasów naszego beztroskiego dzieciństwa. Jednak zanim zabierzemy się do pracy, musimy posiadać parę niezbędnych przyrządów, aby wszystko mogło się udać.

Pieczenie ciast

Do pieczenia ciast, babeczek, muffinek i tortów potrzebujemy odpowiednich form. Do każdego rodzaju ciasta inne. Zanim zagracimy naszą kuchnię tysiącem niepotrzebnych foremek, zastanówmy się, jakie ciasta najczęściej jemy i jakie ciasto będzie przez nas robione. Nie ma sensu kupować formy do muffinek i babeczek skoro lubimy torty. Szeroki asortyment form, czy to tradycyjnych czy silikonowych, oferuje Tchibo. W najnowszej gazetce znajdziemy formy i foremki o przeróżnych kształtach i zastosowaniach. W formach silikonowych pieczenie bez tłuszczu odbędzie się bez żadnej wpadki.

Aby ciasto było udane, potrzebujemy dwóch podstawowych narzędzi do pieczenia - miksera i dobrego piecyka. Zakup miksera zazwyczaj nie przysparza większych problemów. Z powodzeniem zakupimy go w świetnej cenie w  Tesco. Jednak zakup piecyka to już jest nie lada wyzywanie. Dla osób, które nie używaj tego sprzętu często i cenią sobie oszczędność miejsca w kuchni, zamiast dużej kuchenki proponujemy mały piecyk elektryczny. Jest poręczny, wielofunkcyjny i o niebo tańszy niż tradycyjny piec. Taki sprzęt znajdziemy w E.Leclerc, gdzie równocześnie uzupełnimy inne barki w oprzyrządowaniu.

Po upieczeniu idealnego ciasta powinniśmy przejść do ozdabiania wypieku. Jest to świetna zabawa i sposób na zindywidualizowanie swojego dzieła. Przyrządy do dekorowania znajdziemy w tym tygodniu w Lidlu. Jest to przyrząd wielokrotnego użytku, bardzo trwały i poręczny nawet dla początkującego cukiernika.

 

A może jednak…

Kupiłyśmy nowy mikser, nowe formy i piekarnik. Znalazłyśmy idealny przepis, nie za trudny ale oryginalny. Spędziłyśmy w kuchni pól dnia i…? Klapa!

Nie przejmuj się! Pieczenie to ma być przede wszystkim radość i zabawa. Jak się nie udało pobiegnijmy do sklepów Mokpol, kupimy tam pyszne gotowe ciasta. I nikt nie musi wiedzieć. To będzie nasza tajemnica.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie