Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.03
2014
1209

Czas na wiosenny ruch- taniec

Czas na wiosenny ruch- taniec

Ruch mamy zapisany w genach, on daje nam satysfakcje i energię. Jako jedną z form sportu możemy uznać taniec. Jest on zdecydowanie porównywalny z ćwiczeniami fizycznymi, natomiast dla niektórych o wiele przyjemniejszy. Nauka tańca jest doskonałą formą zarówno rozrywki, jak i sposobem na utrzymanie kondycji fizycznej.

 

Taniec a zdrowie


Wystarczy popatrzeć jak się prezentują zawodowi tancerze - wysportowani, pełni harmonii ciała i uroku. To chyba jedna z najprzyjemniejszych form wysiłku fizycznego, zaś jej elementy takie, jak rytm czy muzyka, mogą być wykorzystywane przy leczeniu niektórych schorzeń, wspomagać leczenie i rehabilitację.
Taniec jest tanim i bezpiecznym ,,lekiem” na nadciśnienie. Taniec usprawnia również nasz układ odpornościowy i  poprawia przemianę materii. Pomaga w modelowaniu naszej sylwetki oraz dodaje urody. Wystarczy chwila ruchu przy ulubionej muzyce a wszelkie problemy i troski zostają odstawione w kąt. Można zatem uznać, że taniec jest dobrym lekarstwem na stresy dnia codziennego. 


Taniec a fitness


Coraz więcej klubów fitness proponuje nam w swojej ofercie zajęcia taneczne. To idealna alternatywa dla osób, które pragną  ćwiczyć w tanecznych rytmach, dobrze się bawić i jednocześnie gubić zbędne kalorie. Tańcząc nie ruszamy się dla samego ruchu ale wczuwamy się w muzykę, poznajemy swoje ciało oraz wyrażamy własną osobowość. Kluby fitness i szkoły tańca proponują nam bardzo szeroka gamę zajęć do wyboru. 
Zumba- jest inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. To innowacyjny system fitness, który przez zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę na zajęciach. 
Samba fit-urokliwy, żywiołowy taniec afro brazylijski. Zajęcia uaktywniają niemal wszystkie partie ciała, poprawiają kondycję, gibkość a zarazem relaksują i zarażają pozytywną energią.
Step- zajęcia choreograficzne z użyciem stepu. Układ chorograficzny bazuje na odpowiednio zmodyfikowanych krokach podstawowych a także elementach tańca. Każda kombinacja dobrze znanych kroków jest nowym wyzwaniem. 


Taniec towarzyski


Taniec łączy w sobie ruch, muzykę i grację. Od najdawniejszych czasów towarzyszył ludziom, jako sposób na przyjemne spędzanie wolnych chwil. Z biegiem lat stawał się dyscypliną zamykaną w określone ramy i dostosowywaną do norm sportowych. 
Taniec towarzyski reprezentują dwa style. Pierwszym z nich są tance standardowe, czyli walc angielski, argentyńskie tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. Drugim stylem są tańce latynoamerykańskie, takie jak: brazylijska samba, kubańska cha-cha, rumba, hiszpańskie paso doble i amerykański jive.

Każdy miłośnik ruchu w rytmach muzyki znajdzie coś dla siebie, zatem zacznijmy  wiosnę pożytecznie a zarazem przyjemnie!

Kategorie: Poradnik
Tagi: fitness, Sport, taniec, zumba

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie