Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.03
2014
1209

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny!

Początek astronomicznej wiosny kojarzy nam się z datą 21.03, jednak, jak się okazuje, równonoc wiosenna wypada dzień wcześniej – 20 marca – i najprawdopodobniej za naszego życia tak już zostanie. Astronomowie przewidują, że nadejście wiosny w znanym nam Dniu Wagarowicza nastąpi dopiero w 2102 roku! W tym roku wiosna wita nas już przyjemnymi temperaturami, ale jeszcze nie pokazuje pełni swoich możliwości. Dopiero od przyszłego tygodnia prognozowana jest większa dawka słońca. Jednak nadejście wiosny to nie tylko kwestie astronomiczno-meteorologiczne. Wraz z nastaniem nowej pory roku zmieniają się trendy, smaki, pomysły na spędzanie wolnego czasu czy nasza aktywność. Chcemy zaproponować Wam kilka pomysłów na wykorzystanie pierwszych dni i oznak wiosny.

 

Praca w ogrodzie


Pogoda na weekend zapowiada się dobrze. Prognozowane są dość wysokie temperatury oraz dużo słońca. Jest to zatem idealny moment na zaczęcie prac ogrodowych. Po zimie z pewnością właściciele działek i ogródków przydomowych będą mieli co robić. Wiele sklepów przygotowało specjalne oferty z bogatym wyborem narzędzi niezbędnych do pracy w ogrodzie takich jak kosiarki czy taczki. Ciekawym pomysłem może być postawienie mini szklarni, w której można uprawiać warzywa, zioła i owoce. Taką szklarnię można również zaadoptować jako przydomową oranżerię, w której będą rosły mniej spotykane i bardziej wymagające gatunki roślin ozdobnych oraz kwiatów. Majsterkowiczom proponujemy ułożenie z kostki brukowej alejki do spacerów po ogrodzie, która może prowadzić na przykład do altanki. Dzięki temu zapraszani goście na wiosenno-letnie przyjęcia nie zadepczą trawnika, a fantazyjnie ułożona ścieżka z ustawionymi lampionami wzdłuż niej może dodać uroku. Ci, którzy projektowanie ogrodu mają już za sobą mogą pokusić się o zasadzenie nowych roślin, które już na samym początku sezonu będą rozpromieniały ich ogród i sprawiały, że poranna kawa na tarasie stanie się przyjemniejsza. Praca w ogrodzie to także świetny sposób na aktywny wypoczynek. Po całym tygodniu pracy, świeże powietrze, odrobina ruchu i kreatywności jest dobrym pomysłem na relaks. 


Aktywność na świeżym powietrzu


Osoby, które niespecjalnie lubią prace ogrodowe, nie mają działek lub uważają, że jest jeszcze za wcześnie na rozpoczynanie prac ogrodowych, mają wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyja spacerom oraz uprawianiu sportów na zewnątrz. Sezon rowerowy uważamy za rozpoczęty. Jazda na rowerze to świetna alternatywa dla siłowni – spala kalorie, a przy okazji dotlenia organizm. Inną propozycją jest bieganie czy jazda na rolkach. W miastach pojawia się coraz więcej odpowiednio przystosowanych tras i ścieżek, z których warto korzystać. Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i utrzymania wysportowanej sylwetki. Pamiętajmy, że po wiośnie przychodzi lato! :)


Wiosenna dieta


Kiedy znika zima, robi się cieplej i pojawia się na niebie coraz więcej słońca, zmienia się też nasza dieta. Już nie potrzebujemy dostarczać organizmowi tylu kalorii, coraz bardziej kuszą nas świeże warzywa i owoce - duży wybór tych produktów znaleźć można w supermarketach Carrefour. W tym między innymi typowo wiosenne rzodkiewki lub soczyste truskawki. Po długiej zimie mamy również mniejszą ochotę na tłuste zupy, które chętnie zastępujemy warzywnymi, lekkimi kremami. Wszystkich, którzy uważają taki rodzaj zup za czasochłonny lub trudny do wykonania chcemy wyprowadzić z błędu. Jest to tak samo proste jak gotowanie zwykłej zupy, jedyną dodatkową czynnością jest zmiksowanie lub zblendowanie wszystkich składników. Sprzęt kuchenny tego typu dostępny jest w promocyjnych cenach między innymi w RTVeuroAGD, Selgrosie czy sieci Media Markt. Spróbujcie sami!


Trendy na wiosnę


Wiosną oczywiście z przyczyn również związanych z pogodą zmieniamy naszą garderobę. Siłą rzeczy potrzebujemy mniej warstw i ciepłych ubrań. Sklepy odzieżowe i obuwnicze już od jakiegoś czasu prezentują nowe kolekcje. Wiosenna moda jest bardziej kolorowa, pobudza nas do życia i dodaje energii. Wśród najnowszych trendów każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej na temat wiosennego stylu znajdziecie w naszym artykule poświęconemu modzie.

 

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to TY!”

 

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie