Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2014
1209

Czas na rower

Czas na rower

Sezon rowerowy oficjalnie uważamy za rozpoczęty. Piękna pogoda za oknem z pewnością zachęca do małej aktywności fizycznej i odrobiny relaksu. Do tej kategorii zaliczamy oczywiście jazdę na rowerze. Bo co innego jednocześnie relaksuje, spala kalorie i jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu?

Podczas jazdy rowerem angażowane są niemal wszystkie mięśnie, gdyż to typowy wysiłek aerobiczny. Zapewniona jest możliwość stałego dotleniania krwi poprzez głębokie oddychanie. A najważniejsze – rower zapewnia kontakt z przyrodą oraz możliwość dotarcia do ciekawych miejsc, niedostępnych dla samochodu.

 

Rowery – wybór


Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór rowerów, począwszy od miejskich, a skończywszy na trekkingowych czy górskich. Przed zakupem nowego roweru warto zastanowić się do czego ma posłużyć nam najbardziej. Zamierzasz dojeżdżać do pracy rowerem? A może planujesz już wycieczki po trudnym, górskim terenie? Duży wybór jednośladowców oferują między innymi Carrefour, Real, Decathlon.


Jeśli chcesz w najbliższym czasie zamienić komunikację miejską lub samochód na rower, to najlepszym wyborem będzie rower miejski, tzw. ,,holendra”. Umożliwia on jazdę w wyprostowanej pozycji, nie obciążającej kręgosłupa. Idealnym dodatkiem będzie koszyk rowerowy – przedni lub tylni, w którym zmieści się torebka, plecak a nawet małe zakupy. Szukaj go w Lidlu.

Rowery trekkingowe to uniwersalny rodzaj roweru, nadający się zarówno do jazdy po mieście, jak i do wycieczek po niezbyt trudnym terenie. Jest on jednak przeznaczony głównie do jazdy sportowej. Dostępny w hipermarkecie Carrefour w całkiem przystępnej cenie.

Do jazdy po trudnym, górskim terenie polecamy rower górski, zwany także po prostu góralem. Idealny dla zwolenników przygód i zwiększonej adrenaliny. Konstrukcja roweru pozwala na lepszą kontrolę i sterowanie po trudnym terenie. Znajdziesz go już w hipermarkecie Tesco.

Nie można też zapomnieć o rowerach szosowych, które przeznaczone są głównie do jazdy po asfalcie. Posiadają najlżejszą ramę oraz duże i wąskie opony, dzięki czemu możemy osiągnąć największy poziom aerodynamiki. Niższe niż normalnie ułożenie kierownicy sprawia, że rowerzysta musi przyjąć sportową, aerodynamiczną postawę.

Akcesoria rowerowe


Podstawą są światła rowerowe – białe przednie i czerwone tylnie, niezbędne w czasie jazdy podczas słabej widoczności.  Przypominamy, że oświetlenie to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru. Komplet lampek rowerowych znajdziesz  już w Lidlu. Pozostałe akcesoria, takie jak: torba na bagażnik, butelka termiczna, licznik rowerowy, są urozmaiceniem, czasami bardzo przydatnym. Wszelkich promocji szukaj w naszych gazetkach, znajdziesz ich bardzo dużo.

Zacznij już dziś sezon rowerowy z Promocyjnymi. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie