Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2014
1209

Czas na rower

Czas na rower

Sezon rowerowy oficjalnie uważamy za rozpoczęty. Piękna pogoda za oknem z pewnością zachęca do małej aktywności fizycznej i odrobiny relaksu. Do tej kategorii zaliczamy oczywiście jazdę na rowerze. Bo co innego jednocześnie relaksuje, spala kalorie i jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu?

Podczas jazdy rowerem angażowane są niemal wszystkie mięśnie, gdyż to typowy wysiłek aerobiczny. Zapewniona jest możliwość stałego dotleniania krwi poprzez głębokie oddychanie. A najważniejsze – rower zapewnia kontakt z przyrodą oraz możliwość dotarcia do ciekawych miejsc, niedostępnych dla samochodu.

 

Rowery – wybór


Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór rowerów, począwszy od miejskich, a skończywszy na trekkingowych czy górskich. Przed zakupem nowego roweru warto zastanowić się do czego ma posłużyć nam najbardziej. Zamierzasz dojeżdżać do pracy rowerem? A może planujesz już wycieczki po trudnym, górskim terenie? Duży wybór jednośladowców oferują między innymi Carrefour, Real, Decathlon.


Jeśli chcesz w najbliższym czasie zamienić komunikację miejską lub samochód na rower, to najlepszym wyborem będzie rower miejski, tzw. ,,holendra”. Umożliwia on jazdę w wyprostowanej pozycji, nie obciążającej kręgosłupa. Idealnym dodatkiem będzie koszyk rowerowy – przedni lub tylni, w którym zmieści się torebka, plecak a nawet małe zakupy. Szukaj go w Lidlu.

Rowery trekkingowe to uniwersalny rodzaj roweru, nadający się zarówno do jazdy po mieście, jak i do wycieczek po niezbyt trudnym terenie. Jest on jednak przeznaczony głównie do jazdy sportowej. Dostępny w hipermarkecie Carrefour w całkiem przystępnej cenie.

Do jazdy po trudnym, górskim terenie polecamy rower górski, zwany także po prostu góralem. Idealny dla zwolenników przygód i zwiększonej adrenaliny. Konstrukcja roweru pozwala na lepszą kontrolę i sterowanie po trudnym terenie. Znajdziesz go już w hipermarkecie Tesco.

Nie można też zapomnieć o rowerach szosowych, które przeznaczone są głównie do jazdy po asfalcie. Posiadają najlżejszą ramę oraz duże i wąskie opony, dzięki czemu możemy osiągnąć największy poziom aerodynamiki. Niższe niż normalnie ułożenie kierownicy sprawia, że rowerzysta musi przyjąć sportową, aerodynamiczną postawę.

Akcesoria rowerowe


Podstawą są światła rowerowe – białe przednie i czerwone tylnie, niezbędne w czasie jazdy podczas słabej widoczności.  Przypominamy, że oświetlenie to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru. Komplet lampek rowerowych znajdziesz  już w Lidlu. Pozostałe akcesoria, takie jak: torba na bagażnik, butelka termiczna, licznik rowerowy, są urozmaiceniem, czasami bardzo przydatnym. Wszelkich promocji szukaj w naszych gazetkach, znajdziesz ich bardzo dużo.

Zacznij już dziś sezon rowerowy z Promocyjnymi. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie