Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2014
1209

Mój ogród

Mój ogród

Marzec to szczególny czas dla wszystkich tych, którzy mają choćby niewielki ogródek. Żeby jednak móc pochwalić się nim latem trzeba o niego jakoś zadbać. Po zimie nasz ogród wymaga małej odnowy, a marzec to najodpowiedniejszy czas, żeby zacząć działać. Promocyjni podpowiedzą Ci od czego zacząć. Zatem do pracy wszyscy domowi ogrodnicy!

W sklepach i supermarketach aż pełno promocji na artykuły ogrodnicze. Skoro nawet sklepy wychodzą nam naprzeciw, to dlaczego by nie skorzystać z tych promocji?

 

Ogrodnictwo – początek

Na dobry początek radzimy sprawdzić stan i dostępność odpowiednich narzędzi. Co jest niezbędne? Przede wszystkim łopata, grabie, sekator – podstawowe narzędzia każdego ogrodnika. Wszystko to oferuje nam E.Leclerc, oczywiście w promocyjnych cenach.  A może planujesz powiększyć swój ogród o nowe kwiaty i krzewy? Cebulki wiosenne kupisz w Tesco już za 3,99zł. Ogromny wybór artykułów ogrodniczych, nasion, nawozów znajdziesz także w Auchan, Carrefour i Nomi. Płci męskiej proponujemy jednak bardziej skomplikowane narzędzia – kosiarki, pilarki spalinowe i piły do gałęzi. Warto skorzystać z promocji, żeby później nie przepłacać.

 

Ogrody przydomowe

Jeśli już skompletowałeś wszystkie narzędzia to czas zabrać się do pracy. Zacznij od oczyszczenia ogrodu z tego, co przyniosła mu zima. Liście, gałęzie, kretowiska – wszystko to hamuje właściwy rozwój roślin i kwiatów. Pozbądź się więc wszelkich liści, drobnych gałęzi i obumarłych roślin, które są tylko siedliskiem bakterii i grzybów. Powinieneś także podciąć gałęzie krzewów i drzew. Zabieg ten wzmocni roślinę, ale także i zabezpieczy przed rozpowszechnianiem się wszelkich chorób. Pamiętaj jednak, żeby wykonać to w miarę precyzyjnie, tak, żeby nie przyciąć za dużo i nie zmiażdżyć gałęzi. Odpowiednie narzędzie, czyli sekator znajdziesz już w Aldi za jedyne 8,99 zł. Kolejną niezbędną czynnością jest przygotowanie gleby pod zasiew. Doskonale sprawdzi się tu glebogryzarka, aczkolwiek polecamy ją szczególnie tym, którzy posiadają dużą działkę. Szukaj jej w Leroy Merlin. Wystarczyć Ci też może po prostu zwykła łopata.

Projektowanie ogrodów

Ogród to nie tylko kwiaty, krzewy i drzewa. Warto zainwestować w akcesoria, które sprawdzą się idealnie wiosną i latem – w meble ogrodowe. Wyobraź sobie, że siedzisz w ciepły, wiosenny dzień w ogrodzie. Z ludźmi, którzy umilają Ci czas. Pijesz kawę, jesz ciasto, a otoczenie wprowadza Cię w jeszcze lepszy nastrój. Przyjemnie, prawda? Komplet mebli ogrodowych znajdziesz już w Tesco. A może chcesz sprawić przyjemność dzieciom? Domek ogrodowy i trampolinę z siatką oferuje Carrefour, w całkiem przystępnych cenach.

 

Jeśli mieszkasz w dużym mieście i nie posiadasz ogródka to warto zadbać o rośliny doniczkowe w mieszkaniu. Więcej o kwiatach domowych przeczytasz na naszym blogu: http://www.promocyjni.pl/blog/zobacz/7122-kwiaty-domowe

Promocyjni.pl życzą owocnej pracy w ogrodzie oraz dużej kreatywności podczas projektowania ogrodu!

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie