Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2014
1209

Mój ogród

Mój ogród

Marzec to szczególny czas dla wszystkich tych, którzy mają choćby niewielki ogródek. Żeby jednak móc pochwalić się nim latem trzeba o niego jakoś zadbać. Po zimie nasz ogród wymaga małej odnowy, a marzec to najodpowiedniejszy czas, żeby zacząć działać. Promocyjni podpowiedzą Ci od czego zacząć. Zatem do pracy wszyscy domowi ogrodnicy!

W sklepach i supermarketach aż pełno promocji na artykuły ogrodnicze. Skoro nawet sklepy wychodzą nam naprzeciw, to dlaczego by nie skorzystać z tych promocji?

 

Ogrodnictwo – początek

Na dobry początek radzimy sprawdzić stan i dostępność odpowiednich narzędzi. Co jest niezbędne? Przede wszystkim łopata, grabie, sekator – podstawowe narzędzia każdego ogrodnika. Wszystko to oferuje nam E.Leclerc, oczywiście w promocyjnych cenach.  A może planujesz powiększyć swój ogród o nowe kwiaty i krzewy? Cebulki wiosenne kupisz w Tesco już za 3,99zł. Ogromny wybór artykułów ogrodniczych, nasion, nawozów znajdziesz także w Auchan, Carrefour i Nomi. Płci męskiej proponujemy jednak bardziej skomplikowane narzędzia – kosiarki, pilarki spalinowe i piły do gałęzi. Warto skorzystać z promocji, żeby później nie przepłacać.

 

Ogrody przydomowe

Jeśli już skompletowałeś wszystkie narzędzia to czas zabrać się do pracy. Zacznij od oczyszczenia ogrodu z tego, co przyniosła mu zima. Liście, gałęzie, kretowiska – wszystko to hamuje właściwy rozwój roślin i kwiatów. Pozbądź się więc wszelkich liści, drobnych gałęzi i obumarłych roślin, które są tylko siedliskiem bakterii i grzybów. Powinieneś także podciąć gałęzie krzewów i drzew. Zabieg ten wzmocni roślinę, ale także i zabezpieczy przed rozpowszechnianiem się wszelkich chorób. Pamiętaj jednak, żeby wykonać to w miarę precyzyjnie, tak, żeby nie przyciąć za dużo i nie zmiażdżyć gałęzi. Odpowiednie narzędzie, czyli sekator znajdziesz już w Aldi za jedyne 8,99 zł. Kolejną niezbędną czynnością jest przygotowanie gleby pod zasiew. Doskonale sprawdzi się tu glebogryzarka, aczkolwiek polecamy ją szczególnie tym, którzy posiadają dużą działkę. Szukaj jej w Leroy Merlin. Wystarczyć Ci też może po prostu zwykła łopata.

Projektowanie ogrodów

Ogród to nie tylko kwiaty, krzewy i drzewa. Warto zainwestować w akcesoria, które sprawdzą się idealnie wiosną i latem – w meble ogrodowe. Wyobraź sobie, że siedzisz w ciepły, wiosenny dzień w ogrodzie. Z ludźmi, którzy umilają Ci czas. Pijesz kawę, jesz ciasto, a otoczenie wprowadza Cię w jeszcze lepszy nastrój. Przyjemnie, prawda? Komplet mebli ogrodowych znajdziesz już w Tesco. A może chcesz sprawić przyjemność dzieciom? Domek ogrodowy i trampolinę z siatką oferuje Carrefour, w całkiem przystępnych cenach.

 

Jeśli mieszkasz w dużym mieście i nie posiadasz ogródka to warto zadbać o rośliny doniczkowe w mieszkaniu. Więcej o kwiatach domowych przeczytasz na naszym blogu: http://www.promocyjni.pl/blog/zobacz/7122-kwiaty-domowe

Promocyjni.pl życzą owocnej pracy w ogrodzie oraz dużej kreatywności podczas projektowania ogrodu!

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie