Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.02
2014
1209

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

Zbliża się już czas pączków i faworków. Dzień, w którym każdy zapomina o liczeniu kalorii, diecie, wyrzeczeniach. Badania pokazały, że Polak zjada średnio 2,5 pączka tego dnia. A Ty? Ile dasz radę zjeść?

 

Kiedy jest tłusty czwartek?


W naszej tradycji tłusty czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Przypada on na ostatni tydzień karnawału. Jako, że Święta Wielkiej Nocy są ruchome, to tłusty czwartek nie wypada co roku w ten sam dzień. W tym roku jest on 27 lutego. A to oznacza, że do tego pięknego dnia, pełnego słodkości i obżarstwa zostało niewiele dni!

Na tłusty czwartek


W tłusty czwartek każdy powinien zjeść choć jednego pączka. Pewien przesąd głosi, że kto nie zje niczego tłustego i kalorycznego tego dnia, ten nie będzie miał szczęścia i powodzenia w życiu! Zatem warto nie ryzykować. Tradycja jedzenia pączków pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej do środka wybranego drożdżowego ciastka wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na pączka z ,,niespodzianką” w środku mogła cieszyć się szczęściem przez całe życie. Staropolskie przysłowie mówi: ,, Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła’’. Zgodnie z tradycją potrawy powinno się przygotowywać samemu, jednak nie każdy ma czas i nie każdy potrafi piec ciasta. Warto zatem skorzystać z promocji, które oferują nam sklepy, między innymi supermarket Tesco.

Potrawy na tłusty czwartek


Tradycyjnymi potrawami są nie tylko pączki, ale również i faworki. W tym okresie bardzo dużo sklepów wychodzi nam naprzeciw i w swoich ofertach mają promocje nie tylko na gotowe już potrawy, ale także na produkty, niezbędne do samodzielnego ich przygotowania. Ogromny wybór słodkości oferuje nam hipermarket Real – nadziewane pączki, donuty w polewie, paluchy jogurtowe, kule serowe oraz faworki. Natomiast w gazetce EKO znajdziemy nie tylko gotowe produkty, ale także proste przepisy. Wszelkich promocji szukaj także w Auchan, Rast oraz Delikatesach Jabłuszko.

Promocyjni.pl życzą pełnego słodkości tłustego czwartku!

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie