Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.02
2014
1209

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

Zbliża się już czas pączków i faworków. Dzień, w którym każdy zapomina o liczeniu kalorii, diecie, wyrzeczeniach. Badania pokazały, że Polak zjada średnio 2,5 pączka tego dnia. A Ty? Ile dasz radę zjeść?

 

Kiedy jest tłusty czwartek?


W naszej tradycji tłusty czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Przypada on na ostatni tydzień karnawału. Jako, że Święta Wielkiej Nocy są ruchome, to tłusty czwartek nie wypada co roku w ten sam dzień. W tym roku jest on 27 lutego. A to oznacza, że do tego pięknego dnia, pełnego słodkości i obżarstwa zostało niewiele dni!

Na tłusty czwartek


W tłusty czwartek każdy powinien zjeść choć jednego pączka. Pewien przesąd głosi, że kto nie zje niczego tłustego i kalorycznego tego dnia, ten nie będzie miał szczęścia i powodzenia w życiu! Zatem warto nie ryzykować. Tradycja jedzenia pączków pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej do środka wybranego drożdżowego ciastka wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na pączka z ,,niespodzianką” w środku mogła cieszyć się szczęściem przez całe życie. Staropolskie przysłowie mówi: ,, Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła’’. Zgodnie z tradycją potrawy powinno się przygotowywać samemu, jednak nie każdy ma czas i nie każdy potrafi piec ciasta. Warto zatem skorzystać z promocji, które oferują nam sklepy, między innymi supermarket Tesco.

Potrawy na tłusty czwartek


Tradycyjnymi potrawami są nie tylko pączki, ale również i faworki. W tym okresie bardzo dużo sklepów wychodzi nam naprzeciw i w swoich ofertach mają promocje nie tylko na gotowe już potrawy, ale także na produkty, niezbędne do samodzielnego ich przygotowania. Ogromny wybór słodkości oferuje nam hipermarket Real – nadziewane pączki, donuty w polewie, paluchy jogurtowe, kule serowe oraz faworki. Natomiast w gazetce EKO znajdziemy nie tylko gotowe produkty, ale także proste przepisy. Wszelkich promocji szukaj także w Auchan, Rast oraz Delikatesach Jabłuszko.

Promocyjni.pl życzą pełnego słodkości tłustego czwartku!

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie