Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.02
2014
1209

Kwiaty domowe

Kwiaty domowe

Pogoda znacznie się poprawiła, powoli topnieje śnieg. Przyroda zaczyna budzić się do życia. Wszystko wskazuje na to, że wiosna zbliża się do nas małymi krokami. Może warto już dziś wprowadzić wiosenny klimat do swojego domu?

Nasze rośliny doniczkowe także potrzebują poprawy swoich warunków, żeby już za jakiś czas zaskoczyć nas pięknymi kwiatami lub owocami. Wiele sklepów wychodzi nam z pomocą i w swoich ofertach mają dużo promocji na akcesoria ogrodowe.

 

Rośliny ozdobne


Jednym z ważniejszych zabiegów, jakie potrzebują kwiaty doniczkowe jest ich przesadzenie. Na samym początku proponujemy zaopatrzyć się w doniczki i ziemie. Takie akcesoria w promocyjnych cenach oferują supermarkety Tesco i Carrefour. Przy zakupie nowej doniczki warto brać pod uwagę nie tylko jej kolor, ale przede wszystkim wielkość. Powinna być ona 1-2 cm szersza niż dotychczasowa. Za duża doniczka sprawi, że rozrośnie się bryła korzeniowa, a nie kwiat. Oczywistością jest, że ziemia, do jakiej przesadzimy kwiat, powinna odpowiadać jej potrzebom, zatem najlepiej od razu kupić podłoże przygotowane do konkretnego gatunku. Dobrze też powinna sprawdzić się zwykła, uniwersalna ziemia. W supermarkecie Tesco dostępna jest ona tylko za 2,69 zł.

 

Jak przesadzić rośliny doniczkowe?


Skoro wiemy już czego będziemy potrzebować, to warto dowiedzieć się jak przesadzić kwiatki. Zaczynamy od przygotowania czystej i suchej doniczki. Na dno wsypujemy warstwę drenażu (keramzytu lub grubego żwiru), a na niej układamy świeżą ziemię. Delikatnie wyjmujemy roślinę z doniczki i rozluźniamy bryłę korzeniową. Usuwamy stary drenaż i obumarłe korzenie. Tak przygotowaną już roślinę umieszczamy pośrodku nowej doniczki, rozkładając delikatnie korzenie na jej dnie. Dosypujemy nową ziemię, przykrywając przy tym wszystkie korzenie i uciskamy wokół rośliny. Staramy się zapełnić ziemią całą doniczkę. Na koniec możemy też trochę podlać roślinę.


 

 

Opcja dla leniwych


Nie masz czasu na takie zabiegi dla roślin albo w Twoim domu brakuje kwiatów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą Lidla. W ich gazetce znajdziesz już gotowe, rozkwitnięte rośliny m.in. narcyzy, idealne by stworzyć w domu wiosenny klimat. W E.Leclerc wielki kiermasz kwiatów, w tym storczyk za jedyne 15,99 zł. Piękny, ale dość wymagający kwiat. W ofercie OBI także duży wybór kwiatów i akcesorii ogrodowych. Nas najbardziej urzekł kwietnik metalowy, który doskonale sprawdzi się jako ozdoba do domu lub balkonu.

 

Zadbaj już dziś o wiosenny klimat i wprowadź do swojego domu rośliny ozdobne!

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie