Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.12
2013
1209

Polska Wigilia

Polska Wigilia

W czasie Świąt Bożego Narodzenia zasada przez żołądek do serca nabiera szczególnego znaczenia. Autorzy potraw wigilijnych za punkt honoru stawiają sobie udobruchanie wszystkich osób z rodziny. Pierwszy test umiejętności kulinarnych ma miejsce przy wigilijnym stole. Czasu jest niewiele, a obowiązków związanych ze świętami – więcej, niż w przeciągu całego roku. Jak więc odnaleźć się w przedświątecznym harmidrze?

 

Przepis na Święta Bożego Narodzenia

Wigilia, dzięki naszym przodkom, stała się prawdziwą ucztą dla podniebienia. Dwanaście potraw wigilijnych, które wedle tradycji powinny pojawić się na każdym polskim stole,  są dużym  wyzwaniem dla gospodarzy.  Z każdym rokiem udoskonalamy nasze przepisy na wigilijne potrawy.  Kwestią otwartą pozostaje jednak  właściwa  organizacja, a  największym problemem  - zakupy świąteczne.  By zaoszczędzić Wasz czas, znaleźliśmy te sklepy, w których produkty spożywcze będą w najkorzystniejszych cenach. Bo przepis na udane Święta Bożego Narodzenia to odpowiednie przygotowanie się zawczasu. 

Potrawy wigilijne

Co roku z radością wracamy do świątecznych dań - wigilijnego postnego barszczu,  zupy grzybowej,  kapusty grochowej, pierogów z kapustą i grzybami, śledzików, karpi, jarzynowych sałatek, a także złocistych, korzennych pierników oraz słodkich makiełek, kutii i makowców. 
Na stole wigilijnym królują jednak ryby, dlatego warto kupić te dobre gatunkowo, choć niekoniecznie drogie. Karp jest niejako kulinarnym symbolem Bożego Narodzenia, bo z reguły przyrządzamy go od święta, zapominając o nim w ciągu roku. Dobrze więc przygotować go na tyle dobrze, by goście z chęcią wrócili do tej potrawy w przyszłym roku;) Obecnie w E.Leclerc trwa promocja na karpie, które kosztują jedynie 9,99 zł za kilogram.  Dla smakoszy ryb, innych niż karpie, polecamy również gazetkę Selgros, w której będzie można znaleźć między innymi dorsze , makrele, dorady w cenach od 11 do 24 złotych. 
 Kolejnym daniem, należącym do ścisłej „dwunastki” wigilijnych potraw, jest kutia.  Przygotowuje się ją z pszenicy, maku, miodu , dużej ilości bakalii i mleka. Wszystkie składniki można znaleźć w sklepach Carrefour, gdzie tego typu produkty spożywcze znajdziecie w najatrakcyjniejszych cenach. 

Na słodko

Święta to czas, w którym przestajemy liczyć kalorię i możemy pozwolić sobie na więcej, niż odrobinę słodkości.  Dużą popularnością cieszą się  makowiec i piernik. To dobra wiadomość dla gospodarzy, bo akurat te ciasta nie są uciążliwe w przygotowaniu. Masę piernikową znajdziemy już za 3,59 zł w sklepie As Market, a masę makową kupimy za niecałe  4 złote w Społem. Dla prawdziwych łasuchów, proponujemy odwiedzić sieć Lidl. Obecnie trwa tam promocja na słodkie pyszności, jak tiramisu, praliny i desery francuskie. Tego typu słodycze są bardzo efektownym dodatkiem do wigilijnego stołu, który będzie wyróżniał się na tle innych. 

 

Wigilia dla zabieganych

Są wśród nas zapewne osoby, które są skazane na  przygotowywanie potraw na ostatnią chwilę. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie kupienie gotowych produktów.  Co więcej, nie trzeba też szukać ich w wielu sklepach. Wystarczy wybrać się do  marketu Bonna, gdzie znajdziemy gotową kapustę wigilijną za 12,5 złotych, przygotowaną rybę po grecku za 14 złotych,  a także gotową do podania kutię za 7, 49 zł.  Po pierogi  polecamy wybrać się do Lidla, gdzie  kupimy je za jedyne 6 złotych. Tam też znajdziecie gotowe zupy – barszcz czerwony za 10 złotych, a zupę grzybową kupicie już od 4 złotych.

Przepis na prawdziwą magię świąt

Magia świąt to nie tylko smaczne potrawy. Warto pamiętać, że e dania smakują lepiej, gdy spożywamy je w odpowiednio przystrojonym pomieszczeniu.  Z pomocą przyjdzie Wam nasza notka o bombkach choinkowych. Najmłodsi członkowie rodziny z pewnością docenią wigilijne dania, zwrócą uwagę na wystrój świąteczny, ale nic ich tak nie ucieszy jak prezenty;) O tegorocznych trendach na mikołajkowe prezenty warto przeczytać w notce Mikołajki, czyli rozgrzewka przed świętami

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie