Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.11
2013
1209

Na narty

Na narty

Choć śniegu jeszcze nie widać, nie dajmy się zwieść pozorom – zima zbliża się wielkimi krokami. Na ten moment z niecierpliwością czekają miłośnicy sportów zimowych. Zanim jednak ruszą zdobywać stoki narciarskie, czekają ich jeszcze obowiązkowe zakupy. Wtedy to staną przed odwiecznym dylematem – jak się ubrać na narty?

 

Na stoku..


…warto być kolorowym. Kolory sprzyjają bezpieczeństwu, bo dzięki nim wyróżniamy się i  jesteśmy lepiej widoczni dla innych narciarzy i ewentualnych służb ratowniczych.  
Wypada też ubrać się tak, by nie zmarznąć. Jazda na nartach będzie przyjemniejsza, gdy strój stanie się funkcjonalny i odpowiedni na każdą pogodę. Wiedzą o tym doświadczeni narciarze i snowboardziści, którzy wybierając kurtki narciarskie bardzo dużą uwagę przywiązują do materiału z jakiego są one wykonane. Ważne by były to lekkie ubiory szyte z nowoczesnych, wytrzymałych i świetnie oddychających materiałów termicznych, które najlepiej sprawdzają się w trudnych do przewidzenia warunkach górskich. Takie kurtki znajdziemy na przykład w Go Sport za  299 złotych, także w sklepie Selgros nawet od 99 złotych.

Spodnie narciarskie


Tak jak w przypadku kurtek, materiał  z jakiego spodnie narciarskie są wykonane, decyduje o ich jakości. Początkujący narciarze i snowboardziści, którzy często zaliczają upadki, powinni zwrócić szczególną uwagę na to, by spodnie nie przepuszczały wilgoci i śniegu. Warto więc zaopatrzyć się w spodnie z membraną, czyli nieprzemakalną warstwą która sprawia, że powstający podczas wysiłku fizycznego pot nie wydostaje się na zewnątrz. Spodnie z membraną może nie zapobiegają upadkom, ale z pewnością uchronią nas od przegrzania – a dzięki temu unikniemy przeziębień. Obecnie w Biedronce trwa promocja na spodnie narciarskie, gdzie ceny zaczynają się już od 69,99 zł.

Kaski narciarskie

 

 Często pojawia się pytanie, do jakiego wieku należy nosić kaski narciarskie. Dorośli chętnie z nich rezygnują, uważając je są niewygodne. Jednakże instruktorzy narciarscy, a także miłośnicy sportów zimowych przyznają, że kask  powinien być nieodzownym elementem stroju narciarskiego, bo chroni nas  przed tragicznymi skutkami niektórych wypadków na stoku. Zamiast więc szukać wad tego nakrycia głowy, warto znaleźć najefektowniejszy kask, który posłuży również jako doskonały dodatek do ubioru. W tym celu można wybrać się do Tchibo, gdzie znajdziemy kaski z regulacją paska kasku. Bo najważniejsza jest jazda z głową!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: kask, Sport, Biedronka, GO Sport, kurtka, narty, odzież, Selgros, Tchibo

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie