Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.10
2013
1209

Halloween!

Halloween!

Koniec października już za chwilę, a to znaczy, że święto duchów i strachu też. Halloween już niedługo. Kupujmy więc dynie, wycinajmy, a z szaf wyjmujmy nasze „straszne” stroje. W życiu mamy tak mało chwil do zabawy, że powinniśmy wykorzystywać każdą z nich ;)

Historia tego święta sięga 2 tysięcy lat wstecz, jednak forma Halloween, którą znamy dzisiaj powstała w 1920 roku. To w tym roku 31 października w mieście Anoka w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych, odbyła się pierwsza w historii parada z okazji Halloween. Wszyscy uczestnicy zabawy, byli poprzebierani w kolorowe stroje swoich ulubionych postaci historycznych lub fikcyjnych. W kolejnych latach paradę organizowany co roku, a Anokę ogłoszono stolicą święta Halloween.

Halloween w Polsce

Święto to pojawiło się w Polsce dopiero pod koniec lat 90. Od razu wywołało skrajne emocje. Do dzisiaj wiele osób podchodzi do tego święta, jako do zabawy. Inne zdanie ma Kościół, który uważa, że jest to święto szatana i obchodzenie go jest karygodne.

Mimo wszystko, co roku organizowane są specjalne imprezy o tematyce Halloween w klubach, w restauracjach, czy po prostu w domach. W przedszkolach i szkołach dzieci w ten jeden dzień przychodzą przebrane za straszne postacie.

Przygotowania do Halloween

Na świecie i coraz częściej w Polsce przystrajamy swoje domy na święto Halloween. W oknach i w okolicach domu umieszczamy dynie wycięte w straszną minę ze świeczką wewnątrz. Wg. Irlandczyków taka świecąca dynia to ognik uważany za duszę tragicznie zmarłego. Poza tym, uznaje się, że taką dynią można wygnać zaginioną, ludzką duszę z czarnych kotów.

Dynie możemy kupić na straganach przy drodze lub np. w delikatesach Delisso i sklepach Lidl.

Impreza na Halloween

Jeżeli wybieramy się gdzieś na specjalną Halloween’ową imprezę musimy przygotować również naszą garderobę. Najfajniejsze są zawsze oryginalne przebrania, jednak co roku widzi się wszędzie osoby przebrane w tradycyjne duchy i czarownice. Każde przebranie jest dobre, ponieważ najważniejsza jest zabawa. „Straszne” maski i kapelusze wiedźmy znajdziemy chociażby w sklepach sieci Tesco i w Smyku, a całe przebrania dla dzieci np.: w sklepach Pepco i E.Leclerc.

W ten dzień przydadzą się nam również przeróżne akcesoria i dekoracje Halloween’owe. W Almie znajdziemy talerze i kubeczki z wizerunkiem ludzkiej czaszki oraz kościotrupa do powieszenia. W Tesco dostaniemy balony i lampiony w kształcie dyni.

Zabawy na Halloween

Jest kilka takich tradycyjnych zabaw na święto duchów, bez których żadna impreza się nie obędzie.

- „Cukierek albo psikus” – chyba najpopularniejsza zabawa na Halloween. Dzieci i nastolatkowie chodzą w przebraniach po domach sąsiadów i zbierają cukierki, mówiąc za każdym razem „cukierek albo psikus”. Jeżeli ktoś nie chce dać cukierka, czeka go psikus. Należy jednak pamiętać, że dzieci przyjdą tylko do domu udekorowanego na Halloween. Wszystkie inne powinny ominąć.

- „Apple Bobbing” – zabawa, pochodząca i najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. Polega ona na tym, aby bez użycia rąk ugryźć jabłko pływające w naczyniu z wodą. Ten, kto złapie jabłko i nie będzie ono uszkodzone przy zabawie, może liczyć na szczęście w nadchodzącym roku.

- Ważny jest też zawsze konkurs na najlepsze przebranie Halloween

- Wywoływanie duchów – TYLKO dla odważnych! ;)

- Poza tym podobnie, jak w Andrzejki często bawimy się wróżbiarstwem

 

Czego by nie mówić o święcie Halloween, musimy pamiętać, że jest to przede wszystkim zabawa. W tym dniu mamy się śmiać ze swoich przebrań, bawić w różne zabawy Halloween’owe i po prostu spędzić przyjemnie czas wśród rodziny, czy przyjaciół. I oczywiście, jeżeli zamierzamy wziąć czynny udział w Halloween, nie zapomnijmy zaopatrzyć się w cukierki! Znajdziecie je w każdym sklepie spożywczym – w sklepach Auchan i Intermarche są teraz ciekawe promocje na słodycze.

Lepiej nie narażać się na psikusy! :)

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie