Blog - Najnowsze informacje o promocjach


04.10
2013
1209

Niezbędnik majsterkowicza

Niezbędnik majsterkowicza

Nie każdy z nas musi być fachowcem i profesjonalistą jeśli chodzi o remonty domowe, są jednak sposoby, by szybko podnieść nasze możliwości naprawy prostych urządzeń.

 Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych, lecz niezbędnych każdemu domowemu majsterkowiczowi narzędzi, a żaden cieknący kran, czy pękający sufit nie będzie stanowił dla nas zagrożenia. Zacznijmy od nabycia kilku prostych, by stopniowo rozbudowywać nasz warsztat o konieczny sprzęt. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w potrzebie. A nuż okaże się, że po najbliższej imprezie będziemy zmuszeni całkiem odrestaurować nasze cudne mieszkanko.

Podstawą podstaw, w którą trzeba się zaopatrzyć to młotek, śrubokręty – wkrętaki i śrubki wszelkiego rodzaju, a im więcej, tym lepiej. Szczypce i klucze to kolejne przyrządy, o obecność których należy zadbać. Możemy wybrać odpowiednie według naszych upodobań i potrzeb, ale jeśli nie mamy czasu wertować marketowe półki, warto przyjrzeć się gotowym kompletom. Tych jest bez liku, o różnej zawartości i cenie.  Sieć B&B Tools oferuje nam pełen wachlarz zestawów z narzędziami, począwszy od skromnych skrzynek za 200zł, a kończąc na bogato wyposażonych wózkach ze sprzętem. Również sklepy Jula nie odstają różnorodnym asortymentem. Znajdziemu tutaj zestawy wkrętaków, szczypcy i kluczy nasadowych. Szczególnie opłacalnym zakupem jest zestaw 69 różnych narzędzi za jedynie 129 złotych. To idealny start dla początkującej złotej rączki.

 

 

Drugim etapem poszerzania naszych możliwości majsterkowania powinno być zapewnienie sobie miejsca do prac. Nabycie specjalistycznego stołu do napraw wcale nie wydaje się przesadą.  Naprzeciw naszym potrzebom tym razem wychodzą markety Obi. Właśnie tam powinniśmy skierować swoje kroki, jeśli jesteśmy zainteresowani nabyciem piły lub przecinarki stołowej. Przy okazji można rozejrzeć się za wkrętarkami i wiertarkami. Te ostatnie w większości wyposażone są w udar i to na nich powinnismy skupić swoją uwagę.

Odpowiednie wyposażenie to dopiero połowa sukcesu. Niezależnie, czy zabieramy się za remont, czy też majsterkujemy jedynie hobbystycznie, musimy zachować szczególną ostrożność. Pracując jesteśmy narażeni na nieprzyjemności i zagrożenia.

Dlatego jeśli mamy już potrzebne nam narzędzia oraz odrobinę przestrzeni, naszym obowiązkiem jest zaopatrzenie się w komplet odzieży ochronnej. W tym celu udajemy się po raz kolejny do Juli. Spodnie robocze, spawalnicze i dla majsterkowicza możemy zakupić wraz z szelkami i ochraniaczami kolan. Nie zabrakło również rekawic, maseczek ochronnych i nauszników redukujących hałas wydobywający się z naszego sprzętu.

 

 

Prace remontowe są nie tylko potrzebne, a mogą się też okazać bardzo kreatywne i rozwijające. Niewykluczone, że odkryjemy w sobie małego eksperta i złotą rączkę i z dnia na dzień będziemy coraz więcej czasy spędzać w naszym warsztacie głowiąc się, co usprawnić. Być może też zainspiruje nas, by nie poprzestawać na remoncie pojedynczego pomieszczenia, a przenieść go na całe mieszkanie.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie