Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.09
2013
1209

Grzybobranie - i co dalej?

Grzybobranie - i co dalej?

Mamy koniec września, jesień, a więc nadszedł czas na grzybobranie. Samo chodzenie na grzyby to nie wszystko. Co później mamy robić z tymi grzybami?

Jeżeli chodzi o wykorzystanie grzybów w kuchni to możemy je suszyć, dusić, smażyć, gotować i marynować. Suszone przydadzą się szczególnie na święta do potraw wigilijnych. Duszenie, oczywiście skończy się grzybową duszonką, Smażyć możemy m.in. kanie i smardze – z lekką panierką będą naprawdę pyszne. Z gotowanych najlepiej zrobić zupę grzybową lub sos do mięsa. Natomiast marynowanie – bardzo łatwo możemy zrobić marynowane grzybki, które później możemy zajadać do obiadu lub postawić na stole, jako przekąskę. Jak marynować? To wcale nie jest takie trudne.

Ważne!

Do marynowania wybieramy tylko małe lub średnie, młode i jędrne grzyby. Duże będą źle wyglądać, a stare i „rozklapciałe” sztuki – po prostu rozpadną się.

Co potrzebujemy?

Na przygotowanie 2 słoików ok. 400ml:

Grzyby czyścimy dokładnie, pozostawiając jedynie kapelusz z krótką nóżką. Wrzucamy na wrzącą wodę i tak gotujemy przez ok. 10 minut.  Po ostudzeniu, układamy je w słoikach i dodajemy po kilka kawałków cebuli. Na marynatę potrzebujemy zagotować wodę z octem, solą, cukrem i przyprawami. Gotujemy dosłownie kilka minut. I takim przygotowanym, gorącym roztworem zalewamy grzyby. Pamiętajmy, aby wszystkie grzyby były zanurzone. Słoiki dokładnie zakręcamy i pasteryzujemy. Po wystygnięciu najlepiej przechowywać je w piwnicy lub schowkach.

 

 

Jeżeli nie lubicie zbierać grzybów, na pewno znajdziecie je świeże do kupienia na targowiskach. Najlepsze są podgrzybki, prawdziwki i koźlary. Ale można też próbować z innymi jadalnymi gatunkami wink

A jeżeli nie uśmiecha Wam się ani zbieranie grzybów, ani gotowanie marynaty – możecie kupić gotowe słoiczki z marynowanymi grzybkami. Dostaniecie je m.in. w sieci Krakowski Kredens.

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie