Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.09
2013
1209

Grzybobranie - i co dalej?

Grzybobranie - i co dalej?

Mamy koniec września, jesień, a więc nadszedł czas na grzybobranie. Samo chodzenie na grzyby to nie wszystko. Co później mamy robić z tymi grzybami?

Jeżeli chodzi o wykorzystanie grzybów w kuchni to możemy je suszyć, dusić, smażyć, gotować i marynować. Suszone przydadzą się szczególnie na święta do potraw wigilijnych. Duszenie, oczywiście skończy się grzybową duszonką, Smażyć możemy m.in. kanie i smardze – z lekką panierką będą naprawdę pyszne. Z gotowanych najlepiej zrobić zupę grzybową lub sos do mięsa. Natomiast marynowanie – bardzo łatwo możemy zrobić marynowane grzybki, które później możemy zajadać do obiadu lub postawić na stole, jako przekąskę. Jak marynować? To wcale nie jest takie trudne.

Ważne!

Do marynowania wybieramy tylko małe lub średnie, młode i jędrne grzyby. Duże będą źle wyglądać, a stare i „rozklapciałe” sztuki – po prostu rozpadną się.

Co potrzebujemy?

Na przygotowanie 2 słoików ok. 400ml:

Grzyby czyścimy dokładnie, pozostawiając jedynie kapelusz z krótką nóżką. Wrzucamy na wrzącą wodę i tak gotujemy przez ok. 10 minut.  Po ostudzeniu, układamy je w słoikach i dodajemy po kilka kawałków cebuli. Na marynatę potrzebujemy zagotować wodę z octem, solą, cukrem i przyprawami. Gotujemy dosłownie kilka minut. I takim przygotowanym, gorącym roztworem zalewamy grzyby. Pamiętajmy, aby wszystkie grzyby były zanurzone. Słoiki dokładnie zakręcamy i pasteryzujemy. Po wystygnięciu najlepiej przechowywać je w piwnicy lub schowkach.

 

 

Jeżeli nie lubicie zbierać grzybów, na pewno znajdziecie je świeże do kupienia na targowiskach. Najlepsze są podgrzybki, prawdziwki i koźlary. Ale można też próbować z innymi jadalnymi gatunkami wink

A jeżeli nie uśmiecha Wam się ani zbieranie grzybów, ani gotowanie marynaty – możecie kupić gotowe słoiczki z marynowanymi grzybkami. Dostaniecie je m.in. w sieci Krakowski Kredens.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie