Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.09
2013
1209

Idzie nowe – początek końca papierowych cen?

Idzie nowe – początek końca papierowych cen?

Zakupom w hipermarkecie często towarzyszy trudny do opanowania chaos. Stoimy w kilometrowych kolejkach, by na końcu dowiedzieć się, że cena przy kasie jest inna, niż ta na półce przy produkcie. Brzmi znajomo? Wygląda na to, że uczucie irytacji w takich sytuacjach będzie już tylko wspomnieniem. Ma nam w tym pomóc system ESL, czyli elektroniczne etykiety cenowe.

O co chodzi?
W skrócie, papierową karteczkę pod każdym papierem zastąpi elektroniczny wyświetlacz, który pokazuje cenę danego produktu. Dodatkowo ESL informuje nas o nazwie produktu, jego dacie ważności, a także czy należy do  kategorii „ nowość”, czy „promocja”. Nowe etykietki są też bardziej czytelne dla klientów.

Szybciej i bardziej ekologicznie
Ceny produktów lubią się zmieniać, a taka zmiana w przypadku tradycyjnych, papierowych „cenówek”  oznacza  wydruk  nowych etykiet, umieszczenie ich na listwie przy półce i sprawdzenie zgodności cen. W nowym systemie odbywa się to znacznie sprawniej, a ograniczenie drukowania sprzyja rozwiązaniom proekologicznym, bo oszczędzamy papier i nie zużywamy dużo toneru.

Jest potencjał
Elektroniczne etykiety cenowe można znaleźć w 90 sklepach Tesco w Polsce, a ich łączna liczba przekracza ponoć 1,3 miliona.  Być może wkrótce inne hipermarkety zdecydują się na podobny sposób etykietowania produktów. Na razie jednak najważniejsze jest zdanie Polaków w tej kwestii. W końcu zadowolenie klienta jest czymś bezcennym.

 

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: nowości, Tesco, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie