Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.09
2013
1209

Idzie nowe – początek końca papierowych cen?

Idzie nowe – początek końca papierowych cen?

Zakupom w hipermarkecie często towarzyszy trudny do opanowania chaos. Stoimy w kilometrowych kolejkach, by na końcu dowiedzieć się, że cena przy kasie jest inna, niż ta na półce przy produkcie. Brzmi znajomo? Wygląda na to, że uczucie irytacji w takich sytuacjach będzie już tylko wspomnieniem. Ma nam w tym pomóc system ESL, czyli elektroniczne etykiety cenowe.

O co chodzi?
W skrócie, papierową karteczkę pod każdym papierem zastąpi elektroniczny wyświetlacz, który pokazuje cenę danego produktu. Dodatkowo ESL informuje nas o nazwie produktu, jego dacie ważności, a także czy należy do  kategorii „ nowość”, czy „promocja”. Nowe etykietki są też bardziej czytelne dla klientów.

Szybciej i bardziej ekologicznie
Ceny produktów lubią się zmieniać, a taka zmiana w przypadku tradycyjnych, papierowych „cenówek”  oznacza  wydruk  nowych etykiet, umieszczenie ich na listwie przy półce i sprawdzenie zgodności cen. W nowym systemie odbywa się to znacznie sprawniej, a ograniczenie drukowania sprzyja rozwiązaniom proekologicznym, bo oszczędzamy papier i nie zużywamy dużo toneru.

Jest potencjał
Elektroniczne etykiety cenowe można znaleźć w 90 sklepach Tesco w Polsce, a ich łączna liczba przekracza ponoć 1,3 miliona.  Być może wkrótce inne hipermarkety zdecydują się na podobny sposób etykietowania produktów. Na razie jednak najważniejsze jest zdanie Polaków w tej kwestii. W końcu zadowolenie klienta jest czymś bezcennym.

 

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: nowości, Tesco, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie