Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.09
2013
1209

Sportowa jesień

Sportowa jesień

Lato się kończy, ciepłe dni również, ale w dalszym ciągu powinniśmy dbać o naszą sylwetkę. Najlepsze są oczywiście dieta i sport. Z racji tego, że o zdrowej diecie pisaliśmy jakiś czas temu, nadszedł czas na aktywność sportową.

Pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, ale to nie znaczy, że możemy porzucić sport na jesienno-zimowy czas. Wręcz przeciwnie. Wystarczy tylko zmienić rodzaj aktywności.

Pływanie

Pływać możemy i w lecie, i w zimie. W końcu od czego mamy zamknięte pływalnie? Rozejrzyjcie się, a na pewno znajdziecie taki basen, gdzieś w pobliżu miejsca zamieszkania, pracy, szkoły. Wstęp przeważnie nie jest dużym wydatkiem. Bilet normalny to koszt 10-20zł. Tańsze są oczywiście karnety: miesięczne, 3-miesięczne, półroczne, a czasem nawet roczne.

Aby pływać nie potrzebujemy również żadnego drogocennego sprzętu. Wystarczy kostium kąpielowy, który na pewno znajdziecie chociażby w Intersport i Bon Prix, czepek i okularki, które znajdziecie np. w ofercie E.Leclerc

Siłownia

Te miejsca pojawiają się jedna po drugiej. Osobiście w pobliżu domu mam jakieś 3 siłownie do wyboru. Bilety wstępu kosztują podobnie, jak na pływalnię. Możecie również wybrać karnety. A na siłowni ćwiczyć wybrane partie ciała, na wybranych urządzeniach. Przeważnie w każdej znajdziecie bieżnię, hantle itp. Warto jednak porozmawiać przed ćwiczeniami z trenerem, aby ustalić odpowiednie ćwiczenia.

Pamiętajcie: niektórymi ćwiczeniami można sobie tylko zaszkodzić!

Joga

To zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia, wywodzących się z kultury indyjskiej. Są to ćwiczenia nie obciążające, w większym stopniu, organizmu i ciała. Na tych zajęciach można się zrelaksować, wyciszyć i poznać możliwości swojego ciała.

Zajęcia te są większym wydatkiem. Za jedne zajęcia trzeba zapłacić ok.30 zł. Choć przeważnie są karnety miesięczne lub 3-miesięczne.

Warto zaopatrzyć się w matę do jogi (zerknijcie do gazetki GO Sport) i w wygodny, elastyczny strój do ćwiczeń. Dla kobiet dobrze się sprawdzą legginsy – znajdziecie je w wielu sklepach, m.in. Tchibo, Real

 

 

Zajęcia domowe

Jeżeli nie chcecie wychodzić z domu, możecie uprawiać sport również w zaciszu domowym.

Rowerek stacjonarny będzie dobrym zakupem. Jest to wydatek jednorazowy, za to korzyści nawet na kilka lat. Można dostać takie rowerki, które się bardzo łatwo składa, przez co są wygodne do przechowywania. Duży wybór rowerków jest obecnie dostępnych w sieci Selgros.

Przy ćwiczeniu możemy włączyć sobie jakiś film, czy serial i połączyć przyjemne z pożytecznym laugh

Skakanka, czyli przedmiot znany głównie z dzieciństwa. Kiedyś była fajną zabawą, teraz może być naprawdę skutecznym ćwiczeniem. Jedyna wada – trzeba mieć trochę wolnego miejsca, by bezpiecznie na niej skakać.

Podsumowując, mamy naprawdę duży wybór ćwiczeń i różnych aktywności fizycznych, które możemy wykonywać, jak wieje, pada deszcz, czy śnieg. Wystarczy tylko chcieć. Bo chciać – to móc!

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie