Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.09
2013
1209

Zakupy w internecie

Zakupy w internecie

Pojawienie się Internetu i jego rozwój znacząco wpłynęły na kształt dzisiejszej konsumpcji. E-konsument bowiem wykorzystuje sieć www już na etapie zbierania informacji o produkcie. Wydaje się, że e-zakupy robią się coraz bardziej popularne. Niektórzy nawet sądzą, że już niedługo „zwyczajne robienie zakupów” odejdzie do lamusa...

E-zakupy w Polsce

Ostatni raport agencji badawczej Gemius i e-Commerce Polska e-Commerce w Polsce w oczach internautów wskazuje, że  ponad 70% polskich konsumentów  dokonuje zakupów za pośrednictwem Internetu. W większości są to jednak zakupy robione sporadycznie – kilka razy do roku lub rzadziej. Jedynie 20% ankietowanych przyznało, że robi zakupy kilka razy w miesiącu, a nawet częściej.

Profil e-konsumenta

Gdyby naszkicować sylwetkę polskiego e-konsumenta, byłaby to pracująca kobieta w wieku powyżej 35 lat z wykształceniem średnim, mieszkająca w mieście do 200 tysięcy mieszkańców. E-konsumentka korzysta z Internetu od ponad 5 lat, a jej zarobki plasują się na poziomie 1tys – 2 tys. złotych.

Zakupy online a tradycyjne

Zakupy w Internecie są  przede wszystkim wygodne, zamówienie można złożyć o każdej porze dnia i nocy, nie wychodząc z domu, a zamówione produkty zostaną dostarczone pod same drzwi. E-zakupy pozwalają również zaoszczędzić czas, są mniej skomplikowane i tańsze niż zakupy w tradycyjnych sklepach. Do zalet zakupów tradycyjnych należą możliwość testowania produktu, brak kosztów przesyłki oraz konsumpcja bezpośrednio po zakupie towaru.

Co kupujemy w sieci?

Polacy najczęściej w Internecie kupują książki, płyty, filmy, a także sprzęt AGD/RTV, sprzęt komputerowy i sportowy. Do elektronicznych koszyków często trafia odzież, biżuteria  oraz dodatki. Najmniej popularne wśród e-konsumentów są artykuły spożywcze, meble oraz środki chemiczne i kosmetyki.

Niezależnie od tego, co chcecie kupić i jakie macie doświadczenie w robieniu zakupów przez internet, zapraszamy do nas, do Promocyjnych! :)

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: internet, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie