Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.09
2013
1209

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Mimo iż coraz więcej ludzi przychyla się ku zdrowemu stylowi życia, coraz więcej aktywnie spędza swój czas, nadal zbyt mało uwagi poświęcamy zawartości naszych talerzy. Zdrowa żywność ekologiczna odstrasza czasem kilkukrotnie większymi cenami, ale nie mamy się czym przejmować – wystarczy znać kilka podstawowych zasad i produktów, które dostępne są w każdym sklepie. Już po niedługim czasie powinniśmy odczuć ich zbawienny efekt.

Zamieńmy kilka nadużywanych składników na ich pełnowartościowe odpowiedniki. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pełnoziarnistych makaronów i brązowego ryżu. Obfitują one w węglowodany złożone, które stopniowe uwalniają się w organizmie i zasilają go sporą porcją energii. Ryże i otręby po dobrej cenie oferuje sieć Słoneczko, a po makarony odsyłamy do sklepów Carrefour :)     


Zawsze miej przy sobie porcję owoców i warzyw na przekąskę. Wszystkie zawierają zróżnicowane ilości witamin i składników mineralnych. Banany są pożywne, ale z racji na wysoką kaloryczność nie zaleca się ich osobom na dietach. Jak zawsze po porcje dorodnych owoców odsyłamy do Biedronki  - w szczególności jabłka i banany. Dobrze również śledzić promocje w Tesco, gdzie zależnie od dnia możemy kupić owoce, warzywa bądź grzyby nawet do 30% taniej.

 

Warto przyjrzeć się również mięsu i tłustą wieprzowinę zastąpić chudym mięsem białym, np. rybim. Nie tylko znajduje się w nim mniej tłuszczu, ale również jod, fosfor, wapń oraz łatwo przyswajalne i wysoko wartościowe białko.  Dla każdego rybomaniaka ciekawą opcją jest dostępny od zestaw z filetami z ziemniaka i cząstkami ziemniaka.


 Przyswojenie tych kilku prostych zasad nie powinno nastręczać żadnych problemów. Zaopatrzyć się w te produkty możemy w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepie, dlatego warto wyjść na krótki spacer, przejrzeć najnowsze promocje i wrzucić coś zdrowego na ruszt :)

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie