Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.09
2013
1209

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Mimo iż coraz więcej ludzi przychyla się ku zdrowemu stylowi życia, coraz więcej aktywnie spędza swój czas, nadal zbyt mało uwagi poświęcamy zawartości naszych talerzy. Zdrowa żywność ekologiczna odstrasza czasem kilkukrotnie większymi cenami, ale nie mamy się czym przejmować – wystarczy znać kilka podstawowych zasad i produktów, które dostępne są w każdym sklepie. Już po niedługim czasie powinniśmy odczuć ich zbawienny efekt.

Zamieńmy kilka nadużywanych składników na ich pełnowartościowe odpowiedniki. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pełnoziarnistych makaronów i brązowego ryżu. Obfitują one w węglowodany złożone, które stopniowe uwalniają się w organizmie i zasilają go sporą porcją energii. Ryże i otręby po dobrej cenie oferuje sieć Słoneczko, a po makarony odsyłamy do sklepów Carrefour :)     


Zawsze miej przy sobie porcję owoców i warzyw na przekąskę. Wszystkie zawierają zróżnicowane ilości witamin i składników mineralnych. Banany są pożywne, ale z racji na wysoką kaloryczność nie zaleca się ich osobom na dietach. Jak zawsze po porcje dorodnych owoców odsyłamy do Biedronki  - w szczególności jabłka i banany. Dobrze również śledzić promocje w Tesco, gdzie zależnie od dnia możemy kupić owoce, warzywa bądź grzyby nawet do 30% taniej.

 

Warto przyjrzeć się również mięsu i tłustą wieprzowinę zastąpić chudym mięsem białym, np. rybim. Nie tylko znajduje się w nim mniej tłuszczu, ale również jod, fosfor, wapń oraz łatwo przyswajalne i wysoko wartościowe białko.  Dla każdego rybomaniaka ciekawą opcją jest dostępny od zestaw z filetami z ziemniaka i cząstkami ziemniaka.


 Przyswojenie tych kilku prostych zasad nie powinno nastręczać żadnych problemów. Zaopatrzyć się w te produkty możemy w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepie, dlatego warto wyjść na krótki spacer, przejrzeć najnowsze promocje i wrzucić coś zdrowego na ruszt :)

 

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie