Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.08
2013
1209

Nie przegapcie w sierpniu!

Nie przegapcie w sierpniu!

Okazuje się, że ten piękny wakacyjny miesiąc nie u wszystkich budzi pozytywne emocje. Jak podaje Nonsensopedia, szczególną niechęć do długich sierpniowych nocy wykazuje społeczność studencka, która zamiast zbierać siły na kolejny rok akademicki, zastanawia się, jak pokonać sesję z poprzedniego roku.

Niezależnie od naszych obowiązków, warto, abyśmy pamiętali o świętach, które obchodzimy w sierpniu. Gdyby ktoś nie był zainteresowany żadnym z nich, dobrze jest wiedzieć, z jakiego powodu świętują koneserzy musztardy czy kierowcy tirów.\


Pierwszego dnia sierpnia świętować będą matki karmiące piersią. A powód jest niemały, ponieważ karmienie piersią zasługuje na uznanie. Ma ogromny wpływ na zdrowie matki i dziecka, zwiększa odporność, zapobiega licznym chorobom. Pokarm jest bogaty w najcenniejsze składniki odżywcze. 1 sierpnia mamy więc Dzień Karmienia Piersią.


W sierpniu powód do świętowania znajdą też smakosze bardzo wartościowej przyprawy, która także ma wiele właściwości leczniczych – musztardy! 6 sierpnia obchodzimy Dzień Musztardy. Ten wspaniały dodatek do potraw, zwany inaczej gorczycą, ma wiele odmian. Ich różne konsystencje, kolory, a przede wszystkim smaki skuszą nie tylko wyrafinowanych koneserów, lecz także zachęcą każdego, aby 6 sierpnia (i nie tylko tego dnia!) zamoczyć grillowaną kiełbaskę w musztardzie.


Młodzież, przemęczona nauką do sesji poprawkowej lub zmartwiona na myśl o kończących się wakacjach, 12 sierpnia powinna zapomnieć o wszystkich troskach. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Jednak nie oznacza to, że wolno nic nie robić. Dzień może być świetną okazją do rozbudzenia aktywności, wymiany poglądów, dyskusji, wszczynania nowych pomysłów, które mogłyby poprawić byt młodych w naszym kraju. Od 1992 roku 13 sierpnia świętują leworęczni. Silniejszy rozwój prawej półkuli mózgu przyczynił się do odwrócenia funkcjonalności prawostronnej na lewostronną. I znów okazuje się to świetną okazją do świętowania!


Osoby pracujące także doczekają się swoich świąt. 14 sierpnia mamy Dzień Energetyka, a 27 sierpnia – Dzień Tira. Kierowcy tirów, może warto zapewnić tego dnia odpoczynek swoim pojazdom? Dobra nowina dla wszystkich blogerów - 31 sierpnia to Dzień Blogów. Szczególnie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga i świętowania razem z nami :)
 

Kategorie: Poradnik
Tagi: ciekawostki, lato, święta, wakacje

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie