Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.06
2013
1209

Może na rower?

Może na rower?

Rowery to zdecydowanie nie tylko sport! Ci, którzy są już o tym przekonani, traktują rower jako swój styl życia. Ci, którzy nie są – powinni dać się ponieść (rowerem na przejażdżkę)!

Dzisiejsze rowery nie przypominają tych dawnych. Welocyped miał jedno bardzo duże koło i jedno (bicykl) lub kilka małych, brakowało w nich łańcuchów i hamulców. Już w XV wieku pojawił się pierwszy projekt roweru, a jego pomysłodawcą był Leonardo da Vinci. Dziś cieszymy się pojazdami, które umożliwiają osiągnięcie bardzo dużych prędkości.
Etap metamorfozy jest niezwykle ciekawy. Rowery radykalnie zmieniały nie tylko swój wygląd. W zależności od tego, jakie jest przeznaczenie roweru, różne są ich funkcje, budowa, wykonanie oraz wygląd. Na ogół wyobrażamy sobie rower tradycyjny miejski lub górski. Oprócz tych mamy rowery trekkingowy, szosowy, torowy, BMX, składany, transportowy, tandem, poziomowy, jednokołowy, dziesięcioosobowy i wiele innych.


Z rowerami związane są liczne rekordy. Najszybszy rower na świecie osiąga prędkość 100km/h, a jego cena wynosi około 60 tysięcy euro. Najwyższy rower świata ma 3,4m wysokości, a jego koła – 3,05m średnicy, z kolei najmniejszy rower na świecie ma koła o średnicy 1,95cm! Rudi Jan Josef De Greef pobił rekord stania nieruchomo na rowerze bez podpórki – wytrwał w takiej pozycji 10 godzin!
Nie trzeba być jednak kolarzem ani pobijać żadnych rekordów, żeby czerpać korzyści, jakie daje nam jazda na rowerze. Oczywiście znacznie poprawia stan naszego zdrowia. Ma pozytywny wpływ na układ mięśniowy, oddechowy, rzeźbi mięśnie pośladków, obniża ciśnienie i wiele innych. Klimatolodzy zachęcają do zamieniania samochodów na rowery, przekonują, że warto urządzić sobie dzień bez samochodu. Dodatkowym atutem są okazje, promocje – wybór roweru może okazać się świetną zabawą!


Biorąc pod uwagę korzyści, jakie płyną z jazdy na rowerze, zachęcamy do organizowania wycieczek rowerowych, przejażdżek, które są świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu!

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: aktywność, rower, rozrywka, Sport, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie