Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.05
2013
1209

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Od zarania dziejów biżuteria odgrywała bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że była ozdobą, pełniła także funkcje użytkowe (np. agrafy czy broszki) oraz religijne – wszelkie talizmany i amulety. Biżuteria stawała się nieraz oznaką władzy, klasy społecznej, etc.

Dziś oczywiście te funkcje nie uległy większym zmianom. Stale zmieniają się jedynie moda, wykonanie oraz pomysły. Zwłaszcza kobiety chcą mieć w swoim posiadaniu różnorodną biżuterię, a biorąc pod uwagę fakt, że jest łatwo dostępna, każdy może wybrać tę odpowiednią dla siebie.

Biżuteria sztuczna jest bardzo powszechna i znajduje się w ofercie wielu drogerii i sklepów. Warto jednak pokusić się o kilka słów na temat biżuterii z kamieni szlachetnych – tej z wyższej półki.


Bez wątpienia kuszące są szmaragdy. Są one odmianą berylu, a ich nazwa pochodzi z greki i oznacza kolor zielony. Unikalne są także diamenty. Ich etymologia jest bardzo ciekawa – nazwa pochodzi od starogreckiego słowa „niezniszczalny”. Nazwa odpowiada właściwościom diamentów – są wyjątkowo twarde. Specjalnie oszlifowane diamenty to brylanty.


Osobną uwagę można poświęcić perłom, które stały się inspiracją dla wielu artystów w różnych dziedzinach sztuki. Perły powstają na skutek reakcji na obecność ciała obcego w muszli. O perłach krążą fascynujące opowieści. Ponoć pierwsze miały być łzami aniołów. Przypisywano im szczególne właściwości lecznicze, zalecano stosowanie w przypadku chorób fizycznych, a także psychicznych.
Salony z biżuterią oferują wyrafinowane kolekcje. Każdy z nas może nacieszyć swój wzrok i obejrzeć wyjątkowe katalogi, do czego bardzo gorąco zachęcamy!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: biżuteria, luksus, moda

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie