Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.03
2013
1209

Nowy, lepszy (?) wygląd Facebooka

Nowy, lepszy (?) wygląd Facebooka

W najbliższym czasie czekają nas spore zmiany. News Feed Facebooka przejdzie metamorfozę, która zaoszczędzi nam sporo czasu. Więcej zdjęć, mniej reklam, większa kontrola treści… Co jeszcze?

Facebook zaczyna brać pod uwagę smartfony i tablety, dlatego interfejs ma być w miarę jednolity. Niektórzy obcują z tym portalem non stop. Jak zareagują na rewolucję Marka Zuckerberga? Co jeszcze zmieni swoje oblicze?

 

Dane statystyczne

W październiku 2012r. liczba użytkowników Facebooka wynosiła ponad 1 miliard i nadal rośnie. Z czego 680mln ludzi korzysta z Facebooka na smartfonach i tabletach.  W Polsce liczba użytkowników przekroczyła 9,4mln (dane z października 2012).

Stop spam!

News Feed, czyli kanał aktualności ma za zadanie maksymalnie skrócić nam czas spędzony na scrollowaniu strony w dół. Większość tych zmian idzie w dobrym i korzystnym dla nas kierunku. Na przykład możliwość wybrania sobie treści i aktualności, które nas obecnie interesują. Dzięki czemu nie będziemy zawracać sobie głowy i oczu zbędnym dla nas spamem. Podział na kanały tematyczne wygląda następująco: Najnowsze, Wszyscy znajomi, Zdjęcia, Muzyka, Obserwowanie, Gry, a także Grupy. W zależności od tego jak często będziemy korzystać z tych kanałów, tak będą uszeregowane.

Nowy wygląd

Obecny wygląd tego portalu społecznościowego przytłaczał ilością reklam, pustą przestrzenią. Jak zapowiedział Mark Zuckerberg – nowy został poszerzony i wzbogacony o większą grafikę (zdjęcia, miniatury linków do artykułów, filmiki wideo, mapki wyświetlane wraz z informacjami o zameldowaniu oraz treści publikowane przez aplikacje Open Graph). Lista zakładek po lewej stronie zamieni się na pasek z ikonkami.  Co to wszystko dla nas oznacza? Treści staną się bardziej czytelne i widoczne.

Dla tych, którzy nie rozstają się z Facebookiem nawet na krok i mają jego mobilną wersję – interfejs zostanie znormalizowany, ale niestety jeszcze nieidentyczny.

 Zobaczcie pokrótce jak będzie wyglądał Facebook:

Zanim nowy wygląd na dobre zagości na naszym Facebooku minie pewnie trochę czasu. Ciekawe czy zmiany te przyniosą zamierzony efekt i ułatwi to korzystanie z portalu.

Promocje i newsy teraz również na Facebooku

Promocyjni.pl dotarli nawet na Facebooka! Od niedawna możecie śledzić promocje, nowości i ciekawostki także na naszym fanpage’u na Facebooku. Wystarczy kliknąć tutaj i nas polubić. Zachęcamy do klikania „lubię to”.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie