Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.01
2013
1209

Pij na zdrowie!

Pij na zdrowie!

Jesteś tym, co pijesz. W końcu ciało dorosłego człowieka składa się w 55% z płynów. Szczególnie ważne przy codziennej diecie jest więc picie czystej wody - dziennie powinno się jej wypić około 2 litrów. Na przemian z wodą należy pić soki owocowe. Dostarczają nam one węglowodanów (też błonnika), kwasów organicznych, mikro- i makroskładników, a przede wszystkim witamin.

Na rynku mamy bardzo duży wybór wód i soków. Jak więc przebrnąć przez ich dżunglę i wybrać odpowiedni dla nas produkt? Chętnie wam podpowiemy!

Zacznijmy więc od wody. Wiele osób zastanawia się, czy tak zwana „kranówka” jest zdatna do picia. - Produkujemy wodę najwyższej jakości, spełniającą najlepsze europejskie i światowe standardy – twierdzi Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.  Sama woda jest może i dobra, jednak istnieje jedno ALE – rury. W większości polskich miast są one zardzewiałe i, co tu dużo kryć, niehigieniczne. Pijmy więc wodę butelkowaną. Tylko którą wybrać. Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzono badanie 15 najbardziej znanych w Polsce wód mineralnych. Były to Arctic Plus, Cisowianka, Dobrowianka, Górska Natura, Jurajska, Kinga Pienińska, Kropla Beskidu, Mama i Ja, Muszynianka, Nałęczowianka, Nestlé Aquarel, Piwniczanka, Staropolanka, Ustronianka i Żywiec Zdrój. Brano pod uwagę między innymi sposób oznakowania etykiety, smak, zapach, wygląd i zawartość toksycznych substancji.

Doskonałe oznakowanie posiadają Arctic Plus, Jurajska i Nałęczowianka. Wysokozmineralizowanymi wodami są Muszynianka, Piwniczanka i Staropolanka, zaś niskozmineralizowanymi – Arctic Plus, Dobrowianka i Kropla Beskidu. Jeśli chodzi o zapach i smak nie było żadnych zastrzeżeń.  Kinga Pienińska, Muszynianka, Piwniczanka i Staropolanka mają lekko kwaśny i mineralny posmak.

W sumie, najlepsze wyniki otrzymały: Mama i Ja oraz Nałęczowianka. Ich ceny za półtoralitrową butelkę wahają się w hipermarketach od 1,60zł do 2,00zł. Można je kupić w sieci sklepów Carrefour, Tesco, Real, Auchan, Żabka.

Na zlecenie miesięcznika „Świat Konsumenta” w laboratorium w Niemczech przeprowadzono natomiast testy soków pomarańczowych. Wybrano dziesięć najpopularniejszych dostępnych na polskim rynku. Pod uwagę brano, podobnie jak w przypadku wód mineralnych,  oznakowanie na etykietach, smak, zapach, wygląd, a także parametry pozwalające ocenić autentyczność soków, czyli zawartość ekstraktu ogólnego i bezcukrowego, zawartość cukrów, zawartość kwasów organicznych.

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych soków w Polsce zajął Dr Witt – w jego przypadku nie dostrzeżono żadnych uchybień. Niestety jest on też najdroższy – jego cena wynosi około 5,20zł za litr. Drugie miejsce zajął sok pomarańczowy Clippo i Fortuna z drobnymi problemami dotyczącymi etykiet. Bardzo dobrymi sokami na rynku polskim są także kolejno Cappy, Hortex i Garden. Ich ceny wynoszą poniżej 5zł za litr. Sok Hortex można nabyć w sieci sklepów Carrefour.

Nawet najbardziej wymagający konsument będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród ogromnego asortymentu napojów dostępnych w supermarketach. Sieci handlowe proponują również wiele promocji na tego typu produkty. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze soki nie zastąpią świeżych owoców i soków wyciskanych w domu. A sezon na cytrusy trwa!

Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: napoje, uroda, zakupy, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie