Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.01
2013
1209

A jak Ty robisz zakupy?

A jak Ty robisz zakupy?

Wracasz zmęczona i głodna z pracy. Przechodzisz obok sklepu i spoglądasz na wystawę... Wchodzisz do sklepu i łapiesz pierwszego z brzegu batonika. Kierujesz się już do kasy i Twój wzrok przykuwa promocja na kawę. W koszyku lądują jeszcze ciasteczka, które stały obok na półce. Wychodzisz ze sklepu i zastanawiasz się: po co mi to wszystko? Przecież w szafce jest zapas słodyczy, do domu blisko, a obiad gotowy…

Brzmi znajomo? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad sposobem, w jaki robimy zakupy. Nie dajmy się oszukać!

Konsument narażony jest współcześnie na wiele pułapek związanych z robieniem zakupów. Poznanie ich i stosowanie się do pewnych reguł może pomóc nam w ominięciu ich, dzięki czemu nasze zakupy będą bardziej przemyślane, a nasz portfel nie ucierpi tak bardzo.

Pierwsza zasada brzmi: zawsze przygotuj listę zakupów. Warto wcześniej przejrzeć szafki i zobaczyć, czego nam brakuje. Ciekawym pomysłem jest przygotowywanie planów obiadowych na najbliższy tydzień i tworzenie listy produktów zgodnie z tą rozpiską. Ważne jest, aby trzymać się tej listy i nie dać się promocjom – często kupujemy coś tylko dlatego, że jest aż o połowę tańsze, a później dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę w ogóle tego nie potrzebujemy. Na łupy ubraniowe powinniśmy wybrać się samodzielnie, aby wybrać dokładnie to, co się nam podoba – a nie słuchać się rad przyjaciółki, czy siostry.

Przed pójściem na zakupy należy pamiętać jeszcze o jednej sprawie – nie można być głodnym. Brzmi banalnie, ale jest to bardzo istotne. Głodni kupujemy więcej, drożej, bardziej tucząco. Pączek, batonik, ciasteczka – idealne przekąski na szybkie zaspokojenie głodu. Nie dajmy się złapać na ten chwyt.

Kolejnym punktem jest wcześniejsze sprawdzenie cen. Przejrzyjmy ofertę sklepów, gazetki reklamowe, porównajmy oferty z różnych marketów. Nie musimy zrobić całych zakupów w jednym sklepie, można przecież część rzeczy kupić w jednym, a część w drugim miejscu. Ceny na produktach nie zawsze są aktualne – sprawdzajmy je na czytniku, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości. Zakupy róbmy najlepiej raz w tygodniu – jeżeli stworzymy plan posiłków, powinno to być łatwe, a my zaoszczędzimy czas.

Najważniejszym punktem świadomych zakupów jest poznanie strategii działania hipermarketów. Zwróciliście uwagę na to, że w sklepach zawsze jest jasno, przytulnie, gra muzyka, a my, nie zauważając upływu czasu, spędzamy tam godziny? W końcu nie ma też okien ani zegarków… a dłuższy pobyt w sklepie może skutkować większymi niż planowane zakupami. Na wysokości naszych oczu ustawione są najdroższe produkty – aby znaleźć tańsze odpowiedniki, zwróćmy większą uwagę na dolne półki. Aby znaleźć podstawowe produkty (pieczywo, nabiał, wędliny) musimy przejść przez cały sklep. Po drodze czyhają na nas liczne pokusy – kawa tuż obok słodyczy, chipsy razem z piwem, liczne promocje (nie zawsze korzystne), a przy kasie słodkie drobiazgi. Czekając w kolejce często sięgamy po nie z nudów, albo zmuszają nas do tego zmęczone dzieci.

Znając wyżej wymienione sztuczki i ułatwienia, będziemy w stanie rozsądnie planować wydatki, kupować tylko to, czego potrzebujemy i do tego stracimy mniej czasu na chodzenie po sklepach.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: okazje, promocje, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie