Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.01
2013
1209

A jak Ty robisz zakupy?

A jak Ty robisz zakupy?

Wracasz zmęczona i głodna z pracy. Przechodzisz obok sklepu i spoglądasz na wystawę... Wchodzisz do sklepu i łapiesz pierwszego z brzegu batonika. Kierujesz się już do kasy i Twój wzrok przykuwa promocja na kawę. W koszyku lądują jeszcze ciasteczka, które stały obok na półce. Wychodzisz ze sklepu i zastanawiasz się: po co mi to wszystko? Przecież w szafce jest zapas słodyczy, do domu blisko, a obiad gotowy…

Brzmi znajomo? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad sposobem, w jaki robimy zakupy. Nie dajmy się oszukać!

Konsument narażony jest współcześnie na wiele pułapek związanych z robieniem zakupów. Poznanie ich i stosowanie się do pewnych reguł może pomóc nam w ominięciu ich, dzięki czemu nasze zakupy będą bardziej przemyślane, a nasz portfel nie ucierpi tak bardzo.

Pierwsza zasada brzmi: zawsze przygotuj listę zakupów. Warto wcześniej przejrzeć szafki i zobaczyć, czego nam brakuje. Ciekawym pomysłem jest przygotowywanie planów obiadowych na najbliższy tydzień i tworzenie listy produktów zgodnie z tą rozpiską. Ważne jest, aby trzymać się tej listy i nie dać się promocjom – często kupujemy coś tylko dlatego, że jest aż o połowę tańsze, a później dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę w ogóle tego nie potrzebujemy. Na łupy ubraniowe powinniśmy wybrać się samodzielnie, aby wybrać dokładnie to, co się nam podoba – a nie słuchać się rad przyjaciółki, czy siostry.

Przed pójściem na zakupy należy pamiętać jeszcze o jednej sprawie – nie można być głodnym. Brzmi banalnie, ale jest to bardzo istotne. Głodni kupujemy więcej, drożej, bardziej tucząco. Pączek, batonik, ciasteczka – idealne przekąski na szybkie zaspokojenie głodu. Nie dajmy się złapać na ten chwyt.

Kolejnym punktem jest wcześniejsze sprawdzenie cen. Przejrzyjmy ofertę sklepów, gazetki reklamowe, porównajmy oferty z różnych marketów. Nie musimy zrobić całych zakupów w jednym sklepie, można przecież część rzeczy kupić w jednym, a część w drugim miejscu. Ceny na produktach nie zawsze są aktualne – sprawdzajmy je na czytniku, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości. Zakupy róbmy najlepiej raz w tygodniu – jeżeli stworzymy plan posiłków, powinno to być łatwe, a my zaoszczędzimy czas.

Najważniejszym punktem świadomych zakupów jest poznanie strategii działania hipermarketów. Zwróciliście uwagę na to, że w sklepach zawsze jest jasno, przytulnie, gra muzyka, a my, nie zauważając upływu czasu, spędzamy tam godziny? W końcu nie ma też okien ani zegarków… a dłuższy pobyt w sklepie może skutkować większymi niż planowane zakupami. Na wysokości naszych oczu ustawione są najdroższe produkty – aby znaleźć tańsze odpowiedniki, zwróćmy większą uwagę na dolne półki. Aby znaleźć podstawowe produkty (pieczywo, nabiał, wędliny) musimy przejść przez cały sklep. Po drodze czyhają na nas liczne pokusy – kawa tuż obok słodyczy, chipsy razem z piwem, liczne promocje (nie zawsze korzystne), a przy kasie słodkie drobiazgi. Czekając w kolejce często sięgamy po nie z nudów, albo zmuszają nas do tego zmęczone dzieci.

Znając wyżej wymienione sztuczki i ułatwienia, będziemy w stanie rozsądnie planować wydatki, kupować tylko to, czego potrzebujemy i do tego stracimy mniej czasu na chodzenie po sklepach.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: okazje, promocje, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie