Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.11
2012
1209

Video zakupy. Uwolnij czas!

Video zakupy. Uwolnij czas!

Świat biegnie do przodu. Nowości i ciekawostki technologiczne zalewają nas systematycznie. Trwa wyścig w konstruowaniu innowacyjnych rozwiązań. Tempo tych zmian jest imponujące, by nie powiedzieć, szaleńcze. Główny cel to maksymalnie ułatwić człowiekowi jego codzienne życie.

 

Korea Południowa to państwo, które przoduje w wprowadzaniu tego typu usprawnień. W zeszłym roku powstał tam projekt Tesco Homeplus. Akcja polegała na tym, że użytkownicy smartfonów mogli wchodzić do wirtualnego sklepu, a następnie skanować produkt z cybernetycznej półki i dokonywać opłaty za pomocą mobilnej aplikacji. Po wykonaniu tych czynności, zamówienie realizowano i dostarczano do domu na umówioną godzinę.

Rewolucja zakupowa

Produkty na zdjęciach, rozmieszczanych na ścianach metra, wyglądają identycznie jak ich odpowiedniki ze sklepowych półek. Klient ogląda i dokonuje zakupu za pomocą swojego telefonu! Brzmi nierealnie?  Dla niektórych pewnie tak, ale doskonale sprawdza się w praktyce. Zainteresowany kamerą swojego telefonu rejestruje dany produkt, dzięki czemu odczytuje specjalny kod QR. Po dokonaniu wyboru zakupowego i umieszczeniu go na elektronicznej karcie, klient dokonuje płatności. Już, gotowe! Tak wygląda najszybszy na świecie proces zakupowy.

Kod QR?

To nic innego jak kod kreskowy, towarzyszący nam również w przypadku tradycyjnych zakupów. Budowa kodu pozwala na łatwe umieszczenie go na przedmiotach i jego szybki odczyt przez kamerę smartfona. Innymi słowy, kod idealnie spełnia wymogi wirtualnego sklepu.

Technologiczne czary-mary w Polsce?

Cuda technologiczne zawitały również do naszego kraju. Pierwszy wirtualny sklep powstał w Poznaniu. Kampania prowadzona jest pod hasłem „Uwolnij Czas. Przygotuj Telefon na Rewolucję’’. Teraz każdy Polak może robić zakupy w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Wystarczy tylko posiadać smartfon wyposażony w aplikację RockPay i prawidłowo zeskanować kod QR. Jak dotychczas, RockPay dostępny  jest w wersji darmowej tylko z oprogramowaniem Android. Inicjatorami i koordynatorami tej akcji są: Instytut Logistyki i Magazynowania sieci handlowej Piotr i Paweł, firma AMS S.A oraz Krajowy Integrator Płatności (Transferuj.pl).

Komfort i wygoda

Nie da się ukryć, że video sklep jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie lubią chodzić po sklepach, przeciskać się w ogromnych kolejkach czy też dźwigać ciężkich toreb. Zauważa się, że wiedza na temat robienia zakupów przez Internet w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Lęk i brak zaufania do nowości techniki sprawiają, że zakupy dokonywane wirtualnie nie są popularne. Stworzony projekt ma pomóc w promocji handlu w sieci, aby klient wiedział, że mobilne transakcje są bezpieczne, łatwe oraz – co najważniejsze – tanie.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: nowe technologie, smartfony, telefony, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie