Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.11
2012
1209

Windows 8. Niech żyje rewolucja.

Windows 8. Niech żyje rewolucja.

26 października miała miejsce premiera nowego dziecka Microsoftu – Windows 8. Nowy system przez zmianę sposobu komunikacji z użytkownikiem, często nazywany jest nowym Windowsem 95. Czy nowy Windows to faktycznie rewolucja?

Firma Microsoft poprzez gigantyczną promocję usilnie próbuje nas przekonać, że tak jest. Jednak trzeba sobie postawić pytanie: ile w tym PR-u, a ile realnych zmian? Jakie to zmiany i czy faktycznie wkraczamy w nową erę? Nasz zespół przeanalizował wady i zalety nowego Windowsa.

Na początek dobra wiadomość: wymagania sprzętowe nie są większe od tych, które stawiał Windows 7. Jedyną różnicą mogą być wymagania dotyczące rozdzielczości ekranu.

Dobrą wiadomością będzie również fakt, że najnowszą wersję Windowsa instaluje się najszybciej z dotychczasowych wersji.  Jeśli jesteśmy już przy szybkości, to trzeba wspomnieć, że wydajność systemu prezentuje się całkiem nieźle. Ósemka jest szybsza od swojego poprzednika i, co nie jest niespodzianką, od bardzo wolnej Visty.

Witajcie kafelki

Wygląd nowego menu dla użytkowników pecetów może być sporym szokiem. Menu Start  było z nami przez dwadzieścia lat, mieliśmy prawo się przyzwyczaić.  Prędzej czy później będziemy musieli jednak przenieść się na Modern UI. Aby zrozumieć powód tak drastycznej zmiany, trzeba wgłębić się w badania, jakie przeprowadzili ludzie z Redmond. Wynika z nich, że od czasu siódemki i możliwości podpięcia skrótów do paska zadań, większość użytkowników przestała uruchamiać programy w tradycyjny sposób. Spadek użycia Menu Start wynosił aż 11%. Tyle w teorii, a jak nowy wynalazek sprawdza się w praktyce? Trzeba przyznać, że kafelkowy interfejs  tworzy spójną całość. Prócz walorów estetycznych, kafelkowe menu jest bardzo funkcjonalne i wygodne. Dostęp do aplikacji jest wyraźnie szybszy. Kafelki możemy dowoli zamieniać i dostosować do naszych wymagań. Oczywiście w razie potrzeby możemy przełączyć się na klasyczny widok.

Ósemka bardziej on-line

Jak można było się spodziewać, bardzo duży nacisk położono na integrację Win8 z usługami dostępnymi przez Internet. Wraz z nowym systemem musimy pożegnać się z Windows Live. Wszystkie usługi dostępne pod tą marką, takie jak na przykład Live Messenger czy Outlook, od dziś są dostępne poprzez zintegrowane konto Microsoftu.  Poprzez konto mamy też dostęp do danych z innych miejsc niż nasze urządzanie (tak zwane dane w chmurze).

Świat aplikacji

Nowością, będącą wyraźnym nawiązaniem do AppStore czy GooglePlay, jest sklep Microsoftu. Niestety, jak na razie w polskim oddziale, aplikacji jest bardzo mało (w międzynarodowej wersji jest ich relatywnie więcej). Tak czy inaczej rysuje się pewien trend, którym zdaje się podążać ekipa z Redmond. Bezpieczeństwo

Nie czarujmy się, systemy Microsoftu nigdy nie były kojarzone z bezpieczeństwem. Trzeba jednak nadmienić, że z roku na rok programiści starają się udoskonalać system pod tym kątem. Nie inaczej jest w przypadku Win 8, co pokazują badania BitDefender (85% zablokowanych zagrożeń przez ósemkę). Podsumowując: Windows 8 to przyszłość. Oczywiście posiada pewne wady , takie jak pewna niespójność w obsłudze czy ubogi sklep Microsoftu.  Można jednak założyć, że z biegiem czasu pojawi  się coraz więcej aplikacji, które poprawią funkcjonalność systemu. Choć niektóre zmiany mogą wydawać się nam zbyt kontrowersyjne, prędzej czy później będziemy musieli pożegnać się z tradycyjnym  Menu Start . Zmiany są nieuniknione.

Jakie urządzenia na nowego Windowsa?

Nie jest tajemnicą, że ósemka została stworzona między innymi pod urządzenia z ekranami dotykowymi. Mowa tu przede wszystkim o tabletach, ale także o stacjonarnych komputerach z ekranem dotykowym. Dobrym przykładem jest HP ENVY 23 TouchSmart All-in-One 23-d000ew, będący swoistym domowym centrum rozrywki.  Łączy on wszystkie niezbędne funkcje w jednym urządzeniu, przy czym zachowuje stosunkowo małe rozmiary.

Szacuje się, że dzięki Win8 ruszy do przodu sprzedaż ultrabooków (nowej klasy notebooków), która  była do tej pory niezadowalająca. Dobrym przykładem wydajnego ultrabooka z Windows 8 jest HP Spectre XT Ultrabook.  Warto zwrócić uwagę na elegancki design, zwłaszcza na ultra cienką obudowę.  Jednak wygląd to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Wydajność i szybkość zadowoli najbardziej wymagającego użytkownika.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: komputery, nowe technologie, system, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie