Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.10
2012
1209

Dzień nauczyciela

Dzień nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowionym 27 kwietnia w 1972 roku.

14 października, czyli w rocznicę utworzenia  Komisji Edukacji Narodowej, zwyczajowo  uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i zazwyczaj jest wolny od zajęć lekcyjnych. Z tego  powodu święto cieszy się dużym uznaniem wśród nauczycieli oraz uczniów. Każdy z nas wspominając szkolne czasy przypomina sobie o nich, nauczycielach. Tych lubianych, niekiedy surowych, a przede wszystkim o tych, którzy otworzyli nam oczy na świat, tłumaczyli istotę rzeczywistości i kreowali drogę, którą powinniśmy podążać.

Dzień Nauczyciela na świecie

Z pewnością nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach, np. w Albanii 7 marca, w Malezji 16 maja, w Argentynie 11 września, w Turcji 24 listopada. Niekiedy ma charakter bardziej oficjalny, czasem zaś obchodzony jest ze względu na długą tradycję.

Pomysł na prezent

Uczniowie tradycyjnie, w ramach podziękowania wykładowcom za trud włożony w szkolnictwo i wychowanie, przygotowują specjalne występy artystyczne, składają życzenia, obdarowują kwiatami lub drobnymi prezentami. Największym uznaniem cieszą się praktyczne prezenty. Takie, które będą ponadczasowe, dzięki czemu będą upamiętniały czas i miejsce kiedy się je otrzymało. Jeśli znamy gust i upodobania naszego ulubionego wychowawcy możemy pomyśleć o ciekawych dodatkach. Fajnym prezentem może okazać się szalik. czy apaszka, które możemy znaleźć  w aktualnej gazetce Biedronki w bardzo korzystnej cenie za 11,99 zł.

Jednak co zrobić, gdy nie mamy za dużo pieniędzy, a składki w szkołach zwykle są w symbolicznej kwocie? Najlepszym, a zarazem najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup słodyczy. Supermarket Lidl oferuje w tym czasie atrakcyjną ofertę na czekolady Milka w cenie 2,44 zł. Dla osób, które bardziej od łakoci preferują kofeinową dawkę pobudzenia, polecamy wyborną kawę w cenie 10,99 zł.

A może kwiaty?

Dla tych, którzy nie znają preferencji i upodobań swojego belfra, polecamy tradycyjny zwyczaj - zakup kwiatów. Jest to bezpieczna i tania forma prezentu, z której ucieszą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby bukiet nie był tylko wiązanką ciętych kwiatów można dołożyć kartkę z najlepszymi życzeniami:

„Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta, niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące."

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: prezenty, szkoła, święto, zakupy, nauczyciele

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie