Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.09
2012
1209

Studencie, czas na ciebie!

Studencie, czas na ciebie!

1 października to data, która kojarzy się studentom z rozpoczęciem roku akademickiego i przygotowywaniem się do nowych obowiązków. Większość studentów studiuje poza miejscem swojego zamieszkania, zatem warto już teraz pomyśleć o tym, co zabrać ze sobą na uczelnię, jak i do studenckiego mieszkania.

Aby bezstresowo wejść w studenckie życie, warto się zawczasu dobrze przygotować. Na co powinien więc zwrócić uwagę przyszły pierwszoroczniak?

Co zabrać do mieszkania/akademika?

Jeżeli należysz do nielicznej grupy szczęśliwców, którym udało się dostać miejsce w akademiku, to już teraz powinieneś przemyśleć, jak się przygotować do mieszkania w nowych warunkach. Współdzielenie pokoju z nowo poznaną osobą (albo i kilkoma osobami) nie zawsze będzie należeć do przyjemnych. Niezapowiedziane wizyty znajomych, słuchanie głośnej muzyki, gdy musimy się akurat uczyć, wieczny bałagan i prywatne rzeczy znikające bez śladu. Tak wygląda rzeczywistość w większości domów studenckich i jest to coś, do czego po prostu trzeba się przyzwyczaić.

Na szczęście można jednak przygotować sobie „zestaw ratunkowy”. W tym głośnym środowisku, z pewnością przydadzą się duże słuchawki. Niedrogie słuchawki z dołączonym mikrofonem kupimy w Juli już od 9,99 zł.

Kolejnym niezbędnym przedmiotem w studenckim mieszkaniu jest niewielka, przenośna chłodziarka. Dlaczego? Większość pokoi połączona jest w tak zwane segmenty, w których np. trzy mieszkania dzielą jedną kuchnię. Odwiecznym problemem jest w niej przeładowana lodówka, dlatego warto zaopatrzyć się we własny sprzęt. W Ikei nieduże, przenośne lodówki możemy zakupić od 699 zł.

Przydatnym może okazać się czajnik elektryczny, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się smakiem gorącego napoju w zaciszu własnego pokoju. Avans kusi promocyjną ceną czajnika Philips - 99 zł.

Już teraz warto rozejrzeć się za rzeczami, które trzeba zawieźć do akademika lub mieszkania, czyli pościelą, talerzami, sztućcami, lampką na biurko. Są to tak naprawdę przedmioty bardzo potrzebne, a większość studentów przypomina sobie o nich dopiero po przeprowadzce. W wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz wciąż trwają wyprzedaże, można więc niedrogo skompletować całą „wyprawkę”. Wszystkie wymienione akcesoria znajdziemy w takich sklepach jak: Ikea, Dekoria i Jysk.

Należy zastanowić się także nad spersonalizowaniem swojego akademickiego kąta. Można zabrać ze sobą ulubiony plakat, obraz, zegar, czy też cokolwiek innego, co sprawi, że nie będziemy czuć się w nowym miejscu aż tak obco. Można pomyśleć również o żelazku, które nie zajmuje wiele miejsca, a często się przydaje. Żelazko w atrakcyjnej cenie - 149 zł., znajdziemy w sklepie Neonet.

Co z zeszytami?

W XXI wieku niewielu studentów robi notatki podczas wykładów. Po co, skoro można je skserować od starszych roczników, albo nawet dostać gotowe prezentacje od wykładowcy? To ogromny błąd. Notowanie sprawia, że porządkujemy informacje, z których znaczną część od razu zapamiętujemy. Dlatego warto zaopatrzyć się w choćby jeden brulion z kolorowymi kartkami (jeden kolor = jeden przedmiot), długopisy i zakreślacze, dzięki którym będziemy zaznaczać interesujące nas fragmenty w notatkach. Wszelkiego rodzaju zeszyty, notatniki, kołonotatniki zakupimy w Empiku.

Na studiach przydaje się również wytrzymały plecak lub pojemna torba. Książki akademickie sporo ważą, a zajęcia na studiach trwają nieraz do późna. Warto więc mieć w czym zabrać ze sobą jedzenie na cały dzień - studencki budżet raczej nie pozwala na swobodne stołowanie się w wydziałowych barach lub okolicznych restauracjach. Tchibo oferuje zarówno plecaki, jak i torby w cenie 79,95 zł.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na twoją skrzynkę pocztową!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: promocje, studenci, zakupy, studia, uczelnia

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie