Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.09
2012
1209

Auto gotowe do zimy!

Auto gotowe do zimy!

Posiadanie samochodu niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, takich jak: komfort podróżowania, szybkość i łatwość przemieszczania się, a także niezależność od środków publicznego transportu.

Docenia się to zwłaszcza w najchłodniejsze dni roku, kiedy nie trzeba stać na przystanku i marznąć, czekając na spóźniony autobus. Wygodnie wtedy wsiąść do swojego auta i od razu ruszyć w drogę. Jednak wcześniej należałoby o nie odpowiednio zadbać, żeby nie zawiodło nas, kiedy pogoda stanie się zdecydowanie mniej przyjemna niż teraz...

Przed nadejściem zimy

Co należy zrobić, żeby auto bez kłopotów mogło nas wozić w mroźne, śnieżne dni? Przede wszystkim powinniśmy wymienić opony z letnich na zimowe. Wielu kierowców uważa, że najlepsze są opony całoroczne, jednak ich zimowe odpowiedniki mają zdecydowanie więcej atutów. Zostały one opracowane z myślą o zachowaniu bezpieczeństwa w zimie, najchłodniejszej i zarazem najniebezpieczniejszej do jazdy porze roku. Pozwalają na zachowanie przyczepności na śliskich nawierzchniach, zapewniają dobre odprowadzanie wody w warunkach zimowych oraz umożliwiają szybsze hamowanie niż opony uniwersalne. Zalet jest wiele, pozostaje jednak odpowiedź na pytanie, jaki jest koszt wymiany takich opon? Jedną zimówkę możemy kupić już: •    od 125, 99 zł w Norauto, •    od 129 zł w Feu Vert, •    od 159 zł w Tesco.

Przy zakupie dwóch lub czterech opon Norauto dorzuca bony zakupowe – odpowiednio w wysokości 40 lub 100 zł, dzięki czemu będziemy mogli nabyć inne akcesoria niezbędne do naszego samochodu.

Ogumienie czas zmienić

Pierwszy krok, wybór ogumienia, mamy już za sobą. Teraz czeka nas jego wymiana. W budżecie należałoby uwzględnić koszt tego zabiegu, gdyż montowanie opon we własnym zakresie może okazać się tylko pozorną oszczędnością. Warto to zrobić w autoryzowanej stacji obsługi samochodów, ponieważ da nam to stuprocentową gwarancję, że opona zostanie precyzyjnie wyważona i założona na koło w prawidłowy sposób. W Norauto wymiana opon z wyważeniem kosztuje 59,96 zł; sklep oferuje też możliwość przechowywania opon letnich za odpłatnością 79, 99 zł. Pozostawienie kompletu opon na zimę w Feu Vert to koszt 99 zł.

Nie tylko opony

Naszemu autu z pewnością nie zaszkodzi też jesienny przegląd. Najprościej byłoby powierzyć nasze auto specjalistom. Mechanicy sprawdzą stan ogólny układu i poszczególnych jego elementów, a ceny za tego typu okresowy przegląd w Norauto zaczynają się już od 29, 99 zł. Kierowcy powinni pamiętać również o wymianie płynu hamulcowego i płynu chłodniczego mniej więcej raz na dwa lata. Bez względu na to, kiedy płyn był wymieniany, powinno się sprawdzić jego stan i w razie potrzeby zaopatrzyć się w nowy. Zakup płynu chłodniczego wraz z jego wymianą to koszt 69,99 zł, jeśli zdecydujemy się na to w Norauto, i 99 zł, jeśli wybierzemy Feu Vert.

 Kolejna kwestia to olej silnikowy – w zależności od sposobu eksploatacji samochodu zaleca się jego wymianę po przejechaniu 10-20 tys. km. Ceny za oleje silnikowe kształtują się następująco: •    od 49, 99 zł w Tesco, •    od 59 zł w Feu Vert, •    od 64, 99 zł w Norauto.

Jednocześnie na uwadze należy mieć to, że przy wyborze oleju bezwzględnie stosujemy się do wymagań podanych przez producenta auta, ponieważ od tego zależy sprawność naszego samochodu.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: auto, motoryzacja, promocje, zakupy, zima

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie