Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.09
2012
1209

Intensywna jesień w ogrodzie!

Intensywna jesień w ogrodzie!

Każdy początkujący ogrodnik, który sądzi, że wraz z nadejściem jesieni przyjdzie mu pożegnać się z pracami na świeżym powietrzu, jest w dużym błędzie. Otóż nadchodząca właśnie pora roku to okres szczególnie intensywnych prac w ogrodzie.

We wrześniu i październiku temperatury znacznie spadają, ale nie osiągają jeszcze wartości ujemnych, dlatego warto wykorzystać sprzyjającą aurę do przygotowania ogrodu na zimę. Hipermarkety remontowo-budowlane i ogrodowe prześcigają się w propozycjach zakupu, zarówno narzędzi ogrodowych, które pomogą nam zaprowadzić porządek po sezonie, jak i roślin oraz krzewów, które urozmaicą nasz ogród jesienią.

Na początek – porządki

Jeśli w przyszłym sezonie chcemycieszyć się pięknym i zadbanym ogródkiem, musimy teraz poświęcić mu trochę uwagi. Lista prac porządkowych jest dość długa, a w jej skład wchodzą między innymi: wycinka drzew i krzewów, koszenie, grabienie, nawożenie gleby czy choćby ochrona delikatnych roślin przez zimowymi przymrozkami.

Zacznijmy od przycięcia krzewów i usunięcia połamanych gałęzi – do wykonania tej czynności potrzebny będzie nam sprzęt ogrodniczy. Jeśli roślin, o które trzeba zadbać, nie jest zbyt wiele, wystarczą nam proste narzędzia typu sekator (w Bricomarche dostępny za 32,99 zł). Do większych prac, przyda się już bardziej profesjonalny sprzęt. Ceny pilarek elektrycznych zaczynają się:

– od 155 zł w Leroy Merlin,

– od 159 zł w Obi,

– od 199 zł w Nomi.

Do utrzymania porządku jesienią, niezbędny może okazać się też odkurzacz elektryczny, zgarniający za nas porozrzucane liście. Ceny za tego typu sprzęt kształtują się następująco:

– od 98 zł w Leroy Merlin,

– od 119 zł w Nomi,

– od 299 zł w Obi.

 Ochrona przed przymrozkami

Porządki to nie wszystko, co możemy zrobić, żeby nasz ogród dobrze prezentował się w przyszłym sezonie. Należałoby też zadbać o ochronę przed zimowymi przymrozkami i wiatrem tych roślin, które już mamy. Najprostszym rozwiązaniem będzie otulenie ich agrowłókniną, którą jest dostępna w cenie 2,85 zł za metr w hipermarkecie Leroy Merlin. Można też zakupić specjalne kaptury z agrowłókniny czy tuby ochronne na rośliny, których koszt we wspomnianym hipermarkecie to niecałe 10 zł.

 

Nie wszystkim zima straszna

Wiemy już, jak chronić przed chłodem te rośliny, które tego potrzebują, ale w naszym ogrodzie znajdą się też takie, które, posadzone teraz, z powodzeniem przetrwają całą zimę i zakwitną na wiosnę. Jesień to czas sadzenia roślin cebulowych, takich jak: tulipany, krokusy, czy żonkile. Cena za cebulę kwiatową jest nieduża – 0,79 zł w Leroy Merlin, z kolei w Carrefourze możemy nabyć opakowanie cebulek jesiennych za 3,99 zł. Co jeszcze warto posadzić? Przed zimowymi przymrozkami zdążą nam się ukorzenić również iglaki. Ich ceny nie są wygórowane i z reguły nie przekraczają nawet 10 zł. Spójrzmy na kilka przykładów: 5,95 zł za żywotnik w Leroy Merlin, 7,99 zł za cyprysa i 8,99 zł za tuję w Carrefourze, z kolei w Obi za ostatnią z wymienionych roślin zapłacimy 9,76 zł.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nadchodzących promocjach, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Dzięki temu będziesz dostawał wybrane propozycje zakupowe bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: ogrodnictwo, ogród, porządki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie