Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.09
2012
1209

Xbox czy PlayStation?

Xbox czy PlayStation?

Wciąż mamy coraz mniej wolnego czasu dla siebie i rodziny. Po wielu godzinach pracy oraz wykonaniu codziennych obowiązków domowych, każdy z nas chciałby, choć przez chwilę, móc oderwać się od rzeczywistości i zaznać odrobinę rozrywki. Możliwości mamy na szczęście wiele.

 

Dobrym rozwiązaniem na spędzanie szarych, jesiennych wieczorów, może okazać się zakup konsoli do gier, dzięki której będziemy mogli zapomnieć o codzienności i przenieść się w wirtualny świat gier.

 

Sony PlayStation Portable

Zakup konsoli to dość spory wydatek - cena zależy od tego, czy kupujemy ją w dniu premiery (wtedy ceny są najwyższe), czy też po jakimś czasie, gdy cena spada do przystępnego poziomu. Konsola to przeważnie wydatek około tysiąca złotych. Nie każdy jednak może przeznaczyć taką kwotę na konsolę do gier. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie pozbawić się przyjemności płynącej z gier video. W sklepie Mix Electronics nabędziemy konsolę PlayStation Portable już za 449 zł w zestawie z 2 grami.

 

Przenośna konsola jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi codziennie podróżujących do pracy komunikacją miejską. Niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że bez problemu zmieści się w torebce bądź plecaku.

Konsola jest wyposażona w 4,3 calowy ekran LCD z 17 milionami kolorów o formacie 16:9. Taka specyfikacja techniczna sprawia, że grafika robi naprawdę duże wrażenie. Dzięki rozdzielczości 480 × 272 pikseli, obraz jest wyraźny i ostry, co pozwala na dostrzeżenie wielu szczegółów. Jak przystało na nowoczesną konsolę, pozwala ona również na odczytywanie zdjęć, filmów i muzyki w najpopularniejszych formatach.

Xbox 360

Xbox 360 to najnowsza konsola Microsoftu, która została wprowadzona do sprzedaży pod koniec 2005 roku. Pomimo tego, że jest oferowana w sklepach już od dobrych kilku lat, nadal zachwyca swoimi możliwościami. Xbox 360 należy do siódmej generacji konsol do gier, konkurując bezpośrednio z produktem firmy Sony - PlayStation 3.

 

 

Xbox 360 jest wyposażony w trzyrdzeniowy procesor 3,2 GHz, 3 porty USB oraz 1 port HDMI, umożliwiający połączenie konsoli z telewizorem. Konsola dysponuje odtwarzaczem płyt DVD, dzięki któremu możemy również oglądać filmy. W zależności od wersji konsoli, mamy do dyspozycji dysk o pojemności 60, 120 bądź 250 GB, który umożliwia nam przechowywanie save’ów, bądź ściąganie wersji demonstracyjnych gier za pośrednictwem sieci. Microsoft produkował kilka wersji swojej konsoli, w których różnica cen wynosiła około kilkuset złotych. Różnice między poszczególnymi typami Xbox’a 360 wynikały z posiadania dysku twardego i jego pojemności, jak i ilości kontrolerów do gier dołączonych standardowo do zestawu. Xbox 360 jest jedną z najpopularniejszych konsol, co za tym idzie na tę platformę wydawane są niemalże wszystkie najnowsze gry. Nie ma więc obawy, że posiadacze Xboxów będą mieli problem ze zbyt małym wyborem tytułów gier.

Konsolę Xbox 360 możemy nabyć w sklepach: Mix Electronics, Vobis, Media Expert, a także w hipermarketach E. Leclerc. Ceny wahają się od 689 zł. do 1399 zł. (najnowsza wersja Xboxa – Kinect).

Sony PlayStation 3

PlayStation 3 to kolejna odsłona popularnej konsoli do gier firmy Sony. W Europie jej premiera miała miejsce  pod koniec marca 2007 roku. W porównaniu do poprzedniej generacji konsol, daje ona wiele możliwości, które nie kończą się wyłącznie na graniu. Nowe PlayStation jest wyposażone w odtwarzacz Blu-ray, który umożliwia nam odtwarzanie filmów zapisanych na tym nośniku. Sam fakt odtwarzania tego rodzaju płyt jest bardzo dużą zaletą, gdyż samodzielne odtwarzacze Blu-ray nadal są stosunkowo drogie. Oprócz oglądania filmów, podobnie jak w Xbox 360, mamy możliwość oglądania zdjęć, czy też słuchania muzyki.

 

 

W Media Markt Radom konsola PlayStation 3 w zestawie z grami oraz dodatkowymi kontrolerami kosztuje 1049 zł., natomiast w tańszą wersję możemy zaopatrzyć się w hipermarkecie E. Leclerc Warszawa Bielany i jest to wydatek 899 zł.

Konsola Sony jest wyposażona w procesor 3,2 GHz, 512 MB pamięci oraz procesor graficzny porównywalny do 7900GTX. Urządzenie obsługuje również dźwięk w systemie 5.1 jak i 7.1, co sprawia, że zarówno oglądając filmy, jak i grając, możemy cieszyć się efektami dźwiękowymi. Konsola w zależności od wersji, jest wyposażona w dysk twardy o pojemności od 20 do 250 GB. Producenci zapewniają, że taka specyfikacja techniczna daje niemalże nieograniczone możliwości, które pozwolą na wieloletnie korzystanie z konsoli.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje, dotyczące najlepszych okazji i promocji, zapisz się do naszego newslettera! Dzięki niemu możesz dostawać wyselekcjonowane  propozycje zakupowe prosto na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: dom, odpoczynek, relaks, rodzina, rozrywka, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie