Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.04
2012
1209

Bo rozmiar ma znaczenie

Bo rozmiar ma znaczenie

Środowisko technologiczne XXI wieku jest bardzo zaprzyjaźnione z ogółem zjawisk związanych z mobilnością. W szczególności jeśli chodzi o elektroniczne urządzenia mieszczące się w kieszeni. Mowa tutaj o Smartfonach, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Ogrom funkcji, przez nie pełnionych mieści się zaledwie w jednym ręku – pomyślmy więc, ile gadżetów potrzebowaliśmy kiedyś, a ile potrzebujemy dziś by móc pozwolić sobie na komfortową pracę?

Technologie mobilne

Można uznać, że technologie mobilne są dominującą formą przekazywania wszelkich informacji, zarówno  poprzez wykonanie połączeń telefonicznych, jak i w postaci wiadomości tekstowych, wiadomości e-mail, zdjęć jpg itp. Przyszłością świata, szczególnie wirtualnego, stają się niewielkie, wielofunkcyjne urządzenia, służące jako mini komputer, telefon i GPS –  nie zapominając oczywiście o dostępie do Internetu, gdzie znajdują się pożądane aplikacje lokalizujące oraz fora społecznościowe.

Wymagania rosną

Z racji tego, że przywykliśmy do coraz to nowszych i nowszych urządzeń, nasze wymagania względem ich użyteczności wciąż wzrastają. Istnieje chęć zamknięcia wszelkich udogodnień w jednej małej przestrzeni, która zapewni szeroką funkcjonalność. Wielką popularnością cieszą się obecnie małe urządzenia zwane Smartfonami, zawierające w sobie niemalże wszystkie funkcje spełniane dotychczas przez komputery. Skupiają w sobie funkcjonalności pozwalające nam na mobilny dostęp niego, a dokładniej do facebooka, skrzynki e-mail, nie mówiąc już o całym  bogactwie jakie oferuje Google.

Zalety smartfonów

Jednym z najbardziej popularnych Smartfonów jest obecnie Smartfon Galaxy S, który posiada duży ekran o rozdzielczości 128x720 pikseli, 2GB pamięci RAM, wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 12 Mpx, dyktafon, system operacyjny Android oraz wiele innych, nowoczesnych konfiguracji, które zapewniane były zwykle przez komputery. Należą do nich m.in. działania związane z zarządzaniem plików, generowanie wiadomości e-mail, odtwarzanie filmów i muzyki, nagrywanie filmów, radio, dostęp do arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz popularne zaznacz/kopiuj/wklej. Rozmiar takiego sprzętu ma tu wielkie znaczenie – szczególnie jeśli chodzi o wyświetlacz, rozdzielczość, matryce i pojemność.

Gdzie szukać?

Smartfony są dostępne w większości sklepów zajmujących się sprzedażą urządzeń elektronicznych. Obecnie można je spotkać m.in. w sieci sklepów Saturn. Dobrą opinią pod tym względem cieszą się marki takie jak np. Samsung czy luksusowa Nokia. Wszystko oczywiście wedle naszych upodobań dotyczących ich użyteczności. Szeroką gamę Smartfonów oferuje również sieć sklepów Tesco Extra, gdzie dostępne są modele Huawei. Media Expert w swojej ofercie ma na przykład Samsunga Galaxy S II, który obecnie uznawany jest za jeden z najlepszych modeli jeśli chodzi o Smartfony.

Kategorie: Poradnik
Tagi: elektronika, nowe technologie, smartfony, telefony

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie