Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.04
2012
1209

Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie

Współczesny poziom rozwoju technologii, postęp cywilizacji i przymus nieustannego doskonalenia się sprawiają, że świat ulega zacieśnieniu ze względu na możliwość przemieszczania się z miejsca na miejsce, przepływu informacji, wiedzy i technologii. Z punktu widzenia przedsiębiorców jest to bardzo korzystne, gdyż można zaoszczędzić czas i pieniądze, ale... czy wykonywanie wszystkich czynności w jednym miejscu jest dla nas zdrowe?

Wielu z nas nie docenia wartości, jaką niesie ze sobą ruch. Zwykle kojarzy się on nam ze sportem lub ogólnie z jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Wszystko to posiada wiele funkcji korzystnie wpływających na nasze życie. Najistotniejszą z nich jest funkcja zdrowotna, która kształtuje rozwój fizyczny i zapobiega wielu schorzeniom. Ponadto pobudza różne zamiłowania, poprzez co ludzie skłonni są do przeżywania radości, która przenoszona jest później na inne sfery życia codzienneg

 

Dlaczego warto się ruszać?

Ruch pobudza metabolizm. Przyspiesza pracę nerek oraz wspomaga funkcjonowanie układu trawiennego. W wyniku systematycznego wysiłku fizycznego dbamy o swoją kondycję, w związku z czym nie męczymy się zbyt szybko. Regularne ćwiczenia pomagają pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Sprawiają, że nasze mięśnie stają się bardziej elastyczne, a sylwetka smuklejsza. Ponadto zmniejszona jest sztywność stawów, ryzyko osteoporozy oraz wspomagane jest prawidłowe funkcjonowanie wątroby i jelit. Do zaleceń prozdrowotnych zaliczana jest również dobrze zbilansowana dieta, która w połączeniu z aktywnością fizyczną zapewnia witalność na długie lata.

Negatywne skutki braku aktywności fizycznej

Spoglądając na rytm życia współczesnego społeczeństwa można stwierdzić, iż coraz bardziej narażeni jesteśmy na dolegliwości nazywane chorobami cywilizacyjnymi. Wszystko przez stres, intensywną pracę umysłową i życie w biegu. Dominującym sposobem spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, jak również wśród ludzi dorosłych, jest oglądanie telewizji lub przesiadywanie przed komputerem. Zbyt mała aktywność ruchowa sprawia, że wizerunek współczesnego człowieka to lekko przygarbiona postać o okrągłych kształtach z wyrazem zatroskania na twarzy. Nie zapominajmy, że możemy jeszcze wszystko zmienić – wystarczy tylko chcieć.

Na co zwrócić uwagę

Wiele sklepów sportowych takich jak Go Sport, Intersport czy Decathlon zachęca do korzystania z szerokiego asortymentu przeznaczonego dla ludzi aktywnych fizycznie. Wszystko zależy od preferowanego przez nas rodzaju ruchu. Podczas biegania np. bardzo ważny jest dobór odpowiednich butów. Podeszwa powinna być miękka i elastyczna tak, by doskonale amortyzowane były wstrząsy podczas gwałtowniejszych ruchów. Można je znaleźć m.in. w Intersporcie. Buty dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Wiosną prócz biegania bardzo modna jest także jazda na rowerze. Rowery miejskie, BMX oraz typowo górskie oferują sklepy Decathlon. Miłośnicy "cyclingu" śmiało mogą wybrać zarówno ciekawy osprzęt jak i narzędzia niezbędne do komfortowej jazdy na rowerach – takie jak: światełka, pompki, rękawiczki rowerowe, czy specjalne do tego spodenki. Potrzeba jedynie trochę wolnego czasu i chęci by zażyć ruchu na świeżym powietrzu.

Przyjemne z pożytecznym

Podczas wysiłku fizycznego wyzwalany jest hormon szczęścia zwany endorfiną. Nie bez powodu zatem tylu ludzi znajduje fascynację w różnych sportach. Chociażby wspinaczki, nordic walking, pływanie, jazda na rolkach lub zwyczajny spacer. Niestety niewielu wie, że aktywność fizyczna za młodu jest decydującym czynnikiem o wyglądzie naszej sylwetki, a przede wszystkim samopoczucia w wieku dojrzałym i starczym. Wystarczy zaledwie 30 minut regularnego wysiłku dziennie.

 

Decathlon:

 

Intersport:

 

GO Sport:

Kategorie: Poradnik
Tagi: rower, Sport, uroda, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie