Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.07
2012
1209

Ulepszona lokalizacja w Promocyjni.pl!

Ulepszona lokalizacja w Promocyjni.pl!

Nasz zespół nieustannie pracuje nad usprawnieniami i nowymi funkcjonalnościami serwisu Promocyjni.pl.

Największą nowością, która pojawiła się niedawno na naszej stronie jest ulepszona lokalizacja
wraz z dedykowaną belką lokalizacyjną.

 

Oto krótkie wyjaśnienie cóż to za rzecz, w jakim celu wprowadziliśmy ją do Promocyjni.pl oraz jak najlepiej z niej korzystać!

 

Lepsza widoczność

Zaimplementowanie w serwisie nowej belki lokalizacyjnej było niewątpliwie największą zmianą ostatnich tygodni. Nowy pasek z czerwonym bloczkiem "Twoja lokalizacja" umieściliśmy bezpośrednio pod belką nawigacyjną. Funkcjonalność ta uwypukla podstawową cechę naszego serwisu - geolokalizację. Wszystko co pokazujemy
w serwisie, gazetki, oferty i promocje dopasowane są do adresu, który widać właśnie na tym pasku.

 

Zlokalizujemy Cię automatycznie!

Jedną z ciekawszych i wygodniejszych funkcji jest automatyczna geolokalizacja. Przy pierwszym wejściu na Promocyjni.pl chcemy zlokalizować Cię automatycznie,
abyś nie musiał wpisywać swojego adresu ręcznie. Aby to zrobić, musisz wyrazić zgodę na udostępnianie swojego fizycznego położenia. W tym celu należy zaakceptować prośbę przeglądarki internetowej, której używasz. Takie zapytanie pojawia się w przypadku pierwszego wejścia na serwis.
W zależności od przeglądarki, takie powiadomienie może różnie wyglądać. Co więcej, różne przeglądarki różnie radzą sobie z podaniem Twojego fizycznego położenia.
Z doświadczenia wiemy, że najlepiej lokalizuje przeglądarka Google Chrome. Jeśli wyświetlone pytanie oferuje taką możliwość, można od razu zaznaczyć opcję "zawsze", aby przeglądarka zapamiętała, że zgodziliśmy się na udostępnianie swojego położenia. Oto jak wyglądają takie pytania w różnych przeglądarkach internetowych
(kliknij, aby powiększyć):

 

Google Chrome:

Mozilla Firefox:

Opera:

 

Wiele wersji przeglądarek Internet Explorer niestety nie obsługuje geolokalizacji. W związku z tym, użytkownik korzystający z tego programu do przeglądania Promocyjni.pl zmuszony będzie ręcznie określić swoją lokalizację.

Podaj nam swój adres

Zawsze istnieje możliwość podania swoich danych adresowych "ręcznie". Można to zrobić klikając w przycisk "zmień" i podając dane w wysuniętym formularzu.
Można podać sam kod pocztowy lub wpisać bardziej dokładne dane.

Powiadomienia

Przed i po każdej akcji informujemy Cię specjalnym powiadomieniem, które pojawia się w dymku pod belką lokalizacyjną. W zależności od tego czy jest to potwierdzenie Twoich akcji, czy też zachęta do skorzystania z belki, wyświetlimy Ci różne teksty. Oto niektóre z powiadomień jakie możesz zobaczyć pod belką (kliknij, aby powiększyć):

 

Jak to działa?

Nad poprawnym określeniem Twojej lokalizacji pracują trzy systemy:

  1. Twoja przeglądarka (program, którego używasz do przeglądania stron internetowych),
  2. nasz serwis (www.promocyjni.pl),
  3. mapy firmy Nokia.

W zależności od rodzaju i wersji przeglądarki (1), jak i specyfiki Twojego adresu pocztowego zlokalizujemy Cię mniej lub bardziej precyzyjnie. Czasami polskie nazwy ulic
i miast sprawiają problemy, jednak poprawność nazw i precyzja jest nieustannie zwiększana. Nieustannie pracujemy nad poprawą tej funkcjonalności oraz rozbudową naszej bazy adresowej tak, aby lokalizować Cię bardziej precyzyjnie!

Czekamy na Wasze sugestie!

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian z Waszej strony! Jeśli macie problem z poprawnym zlokalizowaniem się w serwisie, zauważyliście jakikolwiek problem
z działaniem tej funkcjonalności, serdecznie prosimy o kontakt. Również jeśli chcecie nam coś zaproponować, zmienić, bardzo chętnie poznamy Wasze pomysły. Odpowiadamy na 100% zgłoszeń i wiadomości, które do nas trafiają. Piszcie śmiało, czekamy na Wasze sugestie!

Kategorie: Poradnik
Tagi: gazetki, nowość, promocje, promocyjni

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie