Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.04
2012
1209

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Wiosna nie rozpieszcza nas pogodą, nie ulega jednak wątpliwości, że coraz bardziej daje o sobie znać – nieśmiałymi promieniami słońca, rosnącymi powoli temperaturami i budzącą się przyrodą. Nadszedł najwyższy czas, by godnie przywitać ją w ogrodach i ogródkach. Bo wiosna to okres wzmożonych prac dla ogrodników – w marcu rozpoczyna się nowy sezon, trzeba więc zgrabić po zimie suche trawy, liście, przekopać grządki, rozsypać nawóz…

Marzec to również idealny czas na przycięcie krzewów (tu na ratunek przyjdzie nam Gardena Classic sekator ogrodowy od Husqvarny) i sadzenie takich roślin jak maliny, jeżyny, lilie, mak polny, chaber, nagietek. Należy pamiętać, by nie przycinać krzewów kwitnących wiosną – na to przyjdzie czas zaraz po ich przekwitnięciu. Na grządkach oraz pod drzewami i krzewami warto rozłożyć kompost (lub np. nawóz uniwersalny, który kupić można w Obi).

Kwiecień z kolei to najwyższa pora, by zdjąć z roślin okrycia zimowe, a także zasadzić róże i krzewy iglaste. W tym miesiącu powinniśmy również rozdzielić byliny kwitnące latem i jesienią. Jest to najłatwiejszy sposób na ich rozmnożenie. Należy rozdzielić starsze, rozrośnięte kępy i posadzić je na nowo. Wraz z majem nadchodzi czas, by popracować nad trawnikiem. Kiedy już wysiana przez nas trawa pięknie wyrośnie, bardzo przydadzą się nam takie narzędzia, jak nożyce do cięcia brzegów trawnika (np. Gardena Classiccut od Husqvarny) i – oczywiście – kosiarki. W gazetkach Husqvarny, Leroy Merlin i Obi możemy zapoznać się z szeregiem oferowanych modeli – od niewielkich, ale wydajnych, po większe, profesjonalne, wzbogacone o dodatkowe przystawki, takie jak szczotka i zbieracz do trawy. Wszystkie kosiarki wyposażone są w funkcje, które sprawią, że pielęgnacja trawnika stanie się bezproblemowa nawet dla początkujących ogrodników. W ofercie znaleźć można również wykaszarki dopasowane do potrzeb i umiejętności użytkowników. Gdy już uporamy się z trawnikiem – warto pomyśleć o posadzeniu roślin.

Maj to najlepsza pora na sadzenie pelargonii, surfinii, petunii i innych kwiatów jednorocznych, wrażliwych na chłody. To także czas na wysiew nasion nagietków, aksamitek i maciejek, a także warzyw: fasoli, groszku, rzodkiewki… Wiele pięknych roślin, zarówno krzewów jak i kwiatów, znaleźć można w Obi i Leroy Merlin. Warto zatroszczyć się również o ochronę naszego ogrodu przed niechcianymi gośćmi. W Leroy Merlin znajdziemy preparaty odstraszający krety, mrówki, czy prusaki. Życzymy pięknych ogrodów i radości z ich pielęgnacji oraz zapraszamy do zerknięcia do gazetek poniżej.

 

Leroy Merlin:

Obi:

Husqvarna:

Kategorie: Poradnik
Tagi: dom, ogród, rośliny, wiosna

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie