Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.07
2012
1209

Czas na sport

Czas na sport

Siedzący tryb życia i cały dzień spędzony za biurkiem przed monitorem komputera nie służą naszemu ciału i dobremu samopoczuciu, ale wręcz nam szkodzą. Najbardziej cierpi na tym nasz kręgosłup.

Przy stałej, umysłowej pracy prawdopodobieństwo, że będziemy mogli zmniejszyć lub ograniczyć ilość godzin spędzonych w pozycji siedzącej jest małe. Dlatego jedyną skuteczną i najlepszą radą jest duża ilość ruchu i sportu!

Korzystaj z okazji

Przy dzisiejszym szybkim trybie życia, kiedy jesteśmy ciągle zajęci i mamy mało czasu wolnego, warto każdą nadarzającą się okazję wykorzystać tak, aby zrobić dla siebie
i swojego ciała coś dobrego i zdrowego. Świetnym pomysłem, zwłaszcza w sezonie letnim, jest zrezygnowanie z dojeżdżania do pracy samochodem lub komunikacją miejską na rzecz np. roweru. Jazda na rowerze ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim angażuje prawie wszystkie mięśnie ciała, czworogłowe uda, łydki, brzucha,
ale też mięśnie przykręgosłupowe i obręczy barkowej. Co więcej nie obciąża stawów, trudniej tu o kontuzje czy przeciążenia, które dość często  mają miejsce przy innych sportach. Nie trzeba chyba wspominać o takich zaletach, jak brak stania w korku, czy martwienie się  o znalezienie wolnego miejsca do parkowania. Kupienie dobrego roweru nie będzie stanowić dziś żadnego problemu. Mamy niezwykle szeroką ofertę na rynku. Nasze zakupy możemy zacząć w Go Sporcie, gdzie znajdziemy duży wybór rowerów górskich, ale co więcej w ofercie są także rowery miejskie, które idealnie będą służyć nam do codziennego poruszania się po mieście.

 

 

Jeżeli wolimy mieć porównanie z ofertami innych sklepów, możemy udać się jeszcze do Ski Team, gdzie wybór jest równie bogaty.

 

 

Jeżeli nie rower, alternatywą mogą być rolki. Coraz częściej możemy spotkać osoby, które traktują je jako środek do przemieszczania się po mieście. Są szybkie, pozwalają nam spalić dużo kalorii, wzmacniają nasze mięśnie i wytrzymałość. Poprawiają naszą wydolność, a także zmysł równowagi i koordynacji. Największy wybór rolek znajdziemy w  Decathlonie.

Sport po pracy

Jeżeli uda nam się wygospodarować trochę czasu po wypełnieniu codziennych obowiązków, najlepiej udać się na basen. Pływanie jest jednym z najzdrowszych sportów. Bez znaczenia jakim stylem pływamy, w tym czasie pracują praktycznie wszystkie  nasze mięśnie. Wskazane jest przy schorzeniach kręgosłupa i przy jego bólach.
Mięśnie rozluźniają się, co szybko przynosi ulgę i zmniejsza ból. Nowością jest aerobik w wodzie - wzmacnia mięśnie i kształtuje sylwetkę, a to wszystko bez obciążania kręgosłupa i stawów. Jest też świetnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży,  ponieważ poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki kończyn, a dodatkowo wzmacnia mięśnie miednicy.
Aby pływało nam się jeszcze przyjemniej, zdecydowanie powinniśmy zaopatrzyć się w praktyczne i modne stroje kąpielowe, np. w sklepie Intersport.

 

Jogging

Ostatnio najmodniejszym sportem jest bieganie. Przede wszystkim pozwala nam na wzmocnienie i zachowanie świetnej kondycji. Jest najskuteczniejszy,
jeżeli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Jest idealnym sposobem na odstresowanie się po całym dniu w pracy.

Są jednak wady biegania, przede wszystkim jogging obciąża stawy kolanowe oraz nie jest wskazany, gdy mamy problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa.
Dlatego najlepiej odpowiednio wcześniej skonsultować się z lekarzem. Jeżeli jednak jesteśmy tymi szczęśliwcami, którym nic nie dolega musimy pamiętać
o kilku kwestiach. Przede wszystkim podstawą są buty. Musi to być specjalne obuwie do biegania, z odpowiednio miękką podeszwą, która zapewni amortyzację.

 

Reszta stroju też jest nie mniej istotna. Nasze sportowe ubranie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Najważniejsza jest specjalna tkanina, z której uszyte jest ubranie. Ułatwia ono odprowadzanie potu, skóra o wile łatwiej oddycha. Ważne, aby były elastyczne, dzięki czemu nasze ruchy będą niczym nieskrępowane.
Bez problemu znajdziemy takie w 50 Style czy Go Sport.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Sport, uroda, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie