Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat.
Gdy rodzice są zabiegani, najczęściej podsuwają dzieciom swoje smartfony i tablety. To duży błąd. Ograniczanie rozrywki do zabawy przed ekranem negatywnie wpływa na rozwój sieci neuronowych w mózgu malucha, co prowadzi do uzależnienia, ogranicza zdolności do przyswajania wiedzy, oraz hamuje rozwój społeczny.
Warto więc przemyśleć zakup zabawek, które jednocześnie sprawią dziecku przyjemność, oraz nauczą ciekawych rzeczy. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych propozycji.

1. Od 12 miesiąca życia, można podsunąć dziecku pętle motoryczną. Maluch będzie miał frajdę z przesuwania klocków z jednego miejsca w drugie. Zabawka ta trenuje pamięć, rozwija motorykę, uczy logicznego myślenia, rozpoznawania kształtów i kolorów.

2. Magnetibook jest rozwijającą kreatywność książką, przeznaczoną dla najmłodszych. Zawiera w sobie układanki, które za pomocą magnesów przyczepia się do planszy. Dziecko może je układać w różnych konfiguracjach, a rodzic ma szeroki wybór spośród kilkunastu tematów np. dinozaury, czy pojazdy.

3. Kreatywne zestawy artystyczne, to rozwijające sprawność manualną prezenty dla twórczych dzieci. Wybierać możemy spośród skomplikowanych kolorowanek, zestawów do samodzielnego zdobienia biżuterii, malowania poduszek, porcelany, gipsowych odlewów, figurek, masek i innych akcesoriów.

4. Długopis 3D to urządzenie pozwalające na tworzenie trójwymiarowych modeli, za pomocą specjalnego wkładu. Do długopisu dołączane są również szablony, które ułatwiają zapoznanie się z jego działaniem, by później móc samodzielnie tworzyć modele wedle własnej wyobraźni.

5. Wytwórnia perfum, czy laboratorium mydlarskie to w pełni bezpieczne zestawy naukowe, które dzięki pachnącym i kolorowym komponentom odkrywają tajniki chemii i zachęcają dziewczynki do dalszego jej zgłębiania.

6. Chłopcy zainteresowani technologią z pewnością zadowolą się laboratorium mechaniki. Z mnóstwa elementów złożyć można kilka modeli ciężarówek i pojazdów z autentycznie działającym sterowaniem.

7. Dla dzieci zainteresowanych astronomią i kosmicznymi podróżami idealne będą zestawy i laboratoria przedstawiające układ słoneczny, oraz modele do samodzielnego skonstruowania, które mogą być również atrakcyjną ozdobą pokoju.

8. Aby nauczyć dziecko poszanowania przyrody i wypracować w nim proekologiczną postawę, warto podsunąć mu zestawy, dzięki którym skonstruuje proste modele wykorzystujące energię słoneczną, lub stworzy własny, mały ekosystem.

9. Zestawy naukowe opierające się o eksperymenty fizyczne i chemiczne, to wspaniały pomysł na zabawę i naukę w jednym. Wykonywanie szczegółowo opisanych, widowiskowych, lecz bezpiecznych doświadczeń, oraz obserwacja ich efektów, przynosi dzieciom wiele frajdy i jednocześnie rozwija zainteresowania naukami ścisłymi.

10. Gry planszowe to rzecz kultowa, a ich wybór nie kończy się na Scrabble'ach, czy Monopoly. Dzisiaj najmodniejsze są te strategiczne. Pozwalają wcielić się w wiele kolorowych postaci, budować własne imperium, grać według scenariusza pełnego zajmujących przygód, lub tworzyć własną fabułę.

Więcej wpisów z bloga

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!
Poradnik
25.01
2019
1209

Wyjątkowe pomysły na prezenty walentynkowe. SPRAWDŹ!

Walentynki to czas kiedy zakochani celebrują swoją miłość. 14 lutego mamy okazję obdarować swoją drugą połówkę drobnym prezentem i spędzić razem czas. Jeśli nie wiesz co wręczyć swojej ukochanej osobie o to kilka pomysłów, które na pewno jej/jemu się spodobają!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie